جراحی بینی | عمل بینی | جراحی زیبایی

5

خطوط اخم، چین‌وچروک‌های پیشانی و دور چشم ممکن است علائمی از یک زندگی خوب که پر از شادی، لبخند و تفکر عمیق است، باشد. اما این خطوط کوچک و ماندگار می‌توانند نشان از پیر شدن شما نیز باشند. چین و چروک، نرمی و لطافت صورت شما را از بین می‌برد و باعث می‌شود خسته یا حتی عصبانی به نظر آیید. به همین دلیل کاهش چین و چروک می‌تواند به شما این احساس را بدهد که پرجنب و جوش‌تر و پرانرژی‌تر باشید. تا همین اواخر، گزینه‌های غیر تهاجمی زیادی برای از بین بردن چین و چروک وجود نداشت. کشف بوتاکس (سم بوتولینوم) این روند را تغییر داد؛ تزریق بوتاکس می‌تواند به رفع چین و چروک کمک کند.

در حال حاضر، اکثر افراد از روش درمانی که با نام تزریق بوتاکس شناخته می‌شود، آگاه هستند. این روش به دلیل توانایی‌های قابل‌توجه در کاهش علائم پیری و بهبود ظاهر صورت، شهرتی جهانی دارد. با این حال نتایج نهایی تزریق بوتاکس، به پزشک جراح پلاستیکی که این کار را انجام می‌دهد بستگی دارد. انجام این کار به دانش و مهارت چگونگی استفاده مؤثر از تزریق بوتاکس نیاز دارد؛ به همین دلیل است که بیماران دکتر جعفری پور از نتایج کار بسیار راضی هستند.

جهت کسب مشاوره و گرفتن نوبت می‌توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:

031-36266851

تزریق بوتاکس چیست؟


botox-injection-picture

سم بوتولینوم (اولین بار تحت نام تجاری بوتاکس عرضه شد)، یک نورومدولاتور است؛ این دسته از داروها با نام نوروتوکسین شناخته می‌شوند که بسیار مضر هستند و فقط برای مزایایی که دارند عرضه می‌شوند. بوتاکس و دیگر داروهای این دسته که اخیراً توسط سازمان غذا و دارو تأیید شده‌اند، مانند دیسپورت و زئومین، همه تحت یک اصل مشابه کار می‌کنند: تمامی این محصولات برای رفع چین و چروک‌هایی که ناشی از انقباض عضلات هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

 

عملکرد تزریق بوتاکس چگونه است؟


نورومدولاتورهایی مانند بوتاکس روی عضلات کار می‌کنند و اساساً آنها را بی‌حس می‌کنند. اگر شما بوتاکس را به عضلاتی که ما را زنده نگه داشته‌اند و در حال حرکت و تنفس هستند تزریق کنید، این تضعیف عضلات می‌تواند خطرناک باشد. اما وقتی شما یک مقدار بسیار کمی از بوتاکس را به طور مستقیم به عضلاتی از صورت که مثلا باعث چین و چروک شده‌اند تزریق کنید، بوتاکس پیشانی تزریق‌شده سیگنال‌های عصبی را مسدود می‌کند و عضلات صورت را بی‌حس می‌کند. در نتیجه بدون منقبض کردن عضلات، چین و چروک‌ها کاهش می‌یابد.

نواحی مناسب برای تزریق بوتاکس


 

چشم‌ها

چین و چروک‌های ناشی از حالت چهره و حرکات عضلانی، در نواحی دور چشم بروز می‌کند. این چین و چروک‌های دینامیک به تزریق بوتاکس واکنش بسیار خوبی نشان می‌دهند. تزریق بوتاکس برای رفع چین و چروک دور چشم، فقط عصب‌های عضلات را تحت فشار قرار می‌دهد و به عصب‌های حسی کاری ندارد. بنابراین بیمار حس نواحی درمان‌شده را از دست نخواهد داد.

ابروها

چین و چروک‌های دائمی یا استاتیک ناحیه ابروها و پیشانی ممکن است به دلیل اخم کردن، لبخند زدن و خندیدن به وجود آید؛ این چین و چروک‌ها می‌تواند فرد را عصبانی، خسته و یا پیر نشان دهد. برای رفع خط اخم  متوسط تا شدید، شیارهای بین دو ابرو و خط لبخند را می‌توان با تزریق بوتاکس کاهش داد یا به طور کلی از بین برد. برخی بیماران پس از تزریق نوعی از سم بوتولینوم (بوتاکس چینی کنیتوکس، دیسپورت، زئومین و …) متوجه می‌شوند که دم ابروهایشان بیش از حد بالا رفته است و به اصطلاح ابروی شیطونی پیدا کرده‌اند. ابرو شیطونی باعث می‌شود که چهره همواره عصبانی به نظر برسد. گاهی چروک‌های غیرعادی دیگری نیز بالای کنار ابرو دیده می‌شود که تضاد ناخوشایندی با ناحیه صاف شده پس از تزریق دارد و حالتی غیرطبیعی را ایجاد می‌کند. علت ابرو شیطونی نتیجه تزریق غیریکنواخت بوتاکس بین دو ابرو یا سهل‌انگاری در درمان مناسب کنار ابرو است. خوشبختانه عوارض جانبی تزریق بوتاکس  را می‌توان با تزریق مقدار بسیار کمی بوتاکس در عضله‌ی بالا برنده ابرو اصلاح کرد.

پیشانی

چین و چروک‌های افقی و چین‌های پیشانی را می‌توان با تزریق بوتاکس کاهش داد. تزریق بوتاکس پیشانی باعث می‌شود صورت جوان‌تر و جذاب‌تر به نظر آید. نتایج تزریق بوتاکس تنها حدود 4 ماه دوام می‌آورد. برای بهره بردن بیشتر از منافع زیبایی بوتاکس، می‌توان در آینده عمل تزریق را تکرار کرد.

چانه

در سال‌های اخیر، متخصصان پوست کشف کرده‌اند که برای درمان مؤثر عضلات بیش از حد بزرگ فک (این عضلات برای جویدن مورد استفاده قرار می‌گیرند)، می‌توان از تزریق بوتاکس استفاده کرد. این کار می‌تواند منجر به ایجاد یک چانه و فک منحنی شکل شود که شخص را جوان و با طراوت نشان می‌دهد.

botox-before-and-after-photo
scg-skin-before-after-from-botox-annie
 

آیا تزریق بوتاکس برای شما مناسب است؟


تزریق بوتاکس یک روش درمانی غیر جراحی و ضد پیری است که برای افرادی که شاغل هستند و یا مادرانی که مشغله زیادی دارند و به طور کلی برای کسانی که نمی‌خواهند صورتشان زیر تیغ جراحی برود، یک گزینه ایده‌آل است. این روش خطرات معمول و عوارض مرتبط با عمل جراحی را ندارد. تزریق بوتاکس در مطب دکتر جعفری پور بسیار سریع انجام می‌شود.

بوتاکس (تزریق سم بوتولینوم) سریع و اساساً بدون درد است و نتایج تزریق خیلی زود قابل‌مشاهده است. نقطه ضعف این روش آن است که نتایج آن طولانی‌مدت نیست؛ نتایج می‌تواند تا چهار ماه دوام بیاورد. برخی افراد حدود سه بار در سال این کار را انجام می‌دهند. افراد وقتی نتیجه تزریق بوتاکس را می‌بینند، آن را دوست دارند و می‌خواهند برای همیشه این نتایج را حفظ کنند. برای مثال، تزریق بوتاکس به پیشانی می‌تواند ابروها را بالا ببرد که این باعث جوان‌تر شدن چهره می‌شود.

سم بوتولینوم روی عضلات تأثیر می‌گذارد و تنها عضلاتی را مورد هدف قرار می‌دهد که باعث اخم کردن می‌شوند. این کار می‌تواند خطوط چین و چروک استاتیک که ناشی از انقباض عضلات نیستند را نیز از بین ببرد. بوتاکس برای کسانی که به عمل تزریق چربی نیاز دارند نیز مناسب است؛ تزریق چربی، صورت را چاق و خطوط عمیق پوست را نرم و هموار می‌کند. در واقع ترکیبی از سم بوتولینوم و تزریق چربی می‌تواند تاثیر بیشتری داشته باشد.

روش تزریق بوتاکس


آماده سازی / روش نمونه

هچند اقدام ساده قبل و بعد از هر تزریق بوتاکس، ممکن است ایمنی کار را افزایش دهد و نتایج درمان را بهبود بخشد. برای به حداقل رساندن خطر کبود شدن، توصیه می‌شود بیمار مصرف هرگونه داروهای غیرضروری یا مکمل‌های غذایی که می‌توانند باعث رقیق شدن خون شوند را قطع کند:

  • آسپیرین (2 هفته قبل از تزریق)
  • داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (ایبوپروفن، ناپروکسن و…)
  • مکمل‌های روغن ماهی
  • ویتامین E
  • درخت چهل سکه و درخت جنسه

تزریق بوتاکس باید توسط پزشکانی انجام شود که متخصص مراقبت‌های پوستی و آناتومی صورت هستند. مدت زمان انجام کار معمولاً 15 دقیقه طول می‌کشد؛ و ممکن است برای افرادی که اولین بار است می‌خواهند تزریق بوتاکس انجام دهند کمی طولانی‌تر باشد زیرا پزشک باید روش کار بوتاکس صورت و عوارض آن را برای بیمار توضیح دهد. ناحیه موردنظر با الکل تمیز می‌شود و بیمار در یک موقعیت راحتی قرار می‌گیرد. پزشک یک سرنگ محتوی دارو را برمی‌دارد و همراه با کمی مایع به پوست یا عضله زیرین آن تزریق می‌کند. این کار آنقدر تکرار می‌شود تا همه نواحی موردنظر به نتیجه دلخواه و رضایت‌بخشی برسند.

مزایای تزریق بوتاکس


تزریق بوتاکس می‌تواند بدون ایجاد هیچ‌گونه بریدگی، شکاف یا استفاده از لیزر، ظاهر صورت را دوباره جوان کند؛ این ویژگی باعث شده تزریق بوتاکس یک گزینه درمانی بسیار محبوب باشد.

مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس


پس از تزریق بوتاکس، چین و چروک‌ها به صورت قابل‌توجهی کاهش می‌یابد؛ این نتایج حداقل بعد از 2 روز و حداکثر بعد از 2 هفته نمایان می‌شوند. اثرات تزریق بوتاکس به تدریج و در طی یک دوره 3 تا 4 ماهه از بین می‌رود.

مراقبت‌های پس از تزریق به شرح زیر است:

  • برای متوقف کردن خونریزی، روی ناحیه درمان‌شده یک فشار ملایم اعمال کنید.
  • به مدت 4 ساعت ناحیه درمان‌شده را مالش ندهید.
  • به مدت 4 ساعت دراز نکشید.

خطرات و عوارض جانبی تزریق بوتاکس


تزریق نورومدولاتورها به عضلات صورت با چند عوارض جانبی همراه است، اما این عوارض خفیف هستند. رایج‌ترین مضرات بوتاکس به وجود آمدن کمی کبودی در محل تزریق است. همچنین ممکن است متوجه کمی قرمزی و تورم شوید که معمولاً کمتر از یک ساعت طول می‌کشد. شایع‌ترین خطر تزریق بوتاکس، افتادگی ابرو و یا پلک است؛ افتادگی ابرو و پلک زمانی رخ می‌دهد که مواد به طور صحیح تزریق نشود. تزریق بوتاکس همچنین ممکن است باعث ایجاد آلرژی شود.حساسیت به بوتاکس بیشتر در بوتاکس‌های چینی و غیراستاندارد دیده می‌شود.

هزینه و قیمت بوتاکس درمان بستگی به تعداد تزریق های مورد نیاز بیمار دارد. تعداد واحدهای تزریق مورد نیاز شما بطور معمول با توجه به میزان فعال بودن عضلات تعیین می شود. توجه داشته باشید که هزینه بوتاکس از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است و عامل های مختلف بر روی قیمت بوتاکس تاثیر دارند. بهترین راه برای تعیین هزینه تزریق بوتاکس در ناحیه مورد نظر شما صحبت کردن با یک پزشک می باشد.


.

مطب : ایران - اصفهان - خیابان توحید- چهارراه پلیس- مجتمع ماکان 3 طبقه4- واحد 19

تلفن: 36266851-031

تلگرام 0098-9130148085

email : info@drjafaripour.com
.

تمام حقوق سایت برای دکتر جعفری پور محفوظ است

پرسش و پاسخ