جراحی بینی | عمل بینی | جراحی زیبایی

گونه

تا به حال شده است که فکر کنید چه قدر خوب می‌شد، چربی فقط در نواحی که بزرگ و برجسته بودن آن جذاب‌تر است، وجود داشته باشد! اکنون چیزی که همیشه آرزوی خیلی از افراد بوده است، ممکن شده است و این کار با یک عمل زیبایی فوق‌العاده به نام تزریق چربی انجام می‌شود. به لطف پیشرفت‌های سریعی که در عرصه‌ی جراحی پلاستیک و زیبایی به وجد آمده است، امروزه این امکان وجود دارد که شما چربی‌های تجمع یافته در نواحی از بدنتان که دوست ندارید چربی اضافه داشته باشد را بردارید و سپس آن را به نواحی تزریق کنید که دوست دارید برجسته‌تر باشد و بافت منسجم‌تری داشته باشد مثلا تزریق چربی برای پروتز لب کاربرد دارد.

عمل تزریق چربی، یک عمل زیبایی بسیار حساس ظریف است که به دقت زیادی نیاز دارد و به همین خاطر لازم است که این عمل تنها توسط یک متخصص زیبایی با مدرک معتبر، که دارای تجربه و مهارت بالایی در این زمینه است، انجام شود. دکتر جعفری‌پور به خاطر مهارت بالایی که در این زمینه دارد، مشهور است و تا به حال به افراد بسیار زیادی کمک کرده است که با داشتن بدنی سالم‌تر و خوش فرم‌تر، زندگی بهتری نیز داشته باشند.

تزریق چربی چگونه عمل می‌کند؟


طی عمل تزریق چربی، چربی‌های اضافه و ناخواسته‌ی بدن، توسط لیپوساکشن از نواحی خاصی بیرون کشیده می‌شوند و سپس این چربی به نواحی دیگری که به حجم و برجستگی بیشتری نیاز دارند، تزریق می‌شود. در اغلب موارد، چربی اضافی از نواحی مانند شکم، ران‌ها، پهلو‌ها و شکم برداشته می‌شود و سپس در باسن، سینه یا نواحی دیگری که به برجستگی بیشتر نیاز دارند، تزریق می‌شود. تزریق چربی همچنین ممکن است در نواحی دیگری مانند عضلات سینه‌ای، عضله دوسر شانه، ساق و مچ پا نیز تزریق شود.

از آنجایی که تزریق چربی یکی از نوآورانه‌ترین روش‌های زیبایی در زمینه‌ی جراحی پلاستیک است، نیازمند ظرافت و دقت بالایی است و انجام آن به سادگی “برداشتن بافت اضافی از یک ناحیه و اضافه کردن آن به ناحیه دیگر” نیست. در بین دو مرحله‌ی بیرون کشیدن چربی و تزریق آن، جراح باید بافت چربی را در واقع برای پیوند زدن آماده کند به این معنا که چربی بیرون کشیده شده از بدن باید طی عملیاتی، پاکسازی و غنی‌سازی شود و سپس دوباره به بدن تزریق شود.

روش تزریق چربی به صورت و بدن بسیار موثر و نتیجه بخش است. برخلاف تصور اغلب افراد، چربی تزریق شده که درون محل تزریق شده نفوذ کرده و فرم گرفته است، به همان حجم قبلی باقی می‌ماند و هدر نمی‌رود و به همین دلیل نتایج تزریق چربی، دائمی هستند.

در واقع می‌توان به روش تزریق چربی به این دید نگاه کرد که ترکیبی از دو عمل زیبایی به طور همزمان است. به طور مثال: لاغری موضعی  و لیفت سینه. در اصل، این روش ترکیبی از چندین روش‌های لاغری موضعی و لیفت موضعی است و به همین خاطر می‌توان با این روش چندین عمل زیبایی را به طور همزمان انجام داد.

در چه نواحی می‌توان تزریق چربی انجام داد؟


lipofilling-al-viso 
 

تقریبا تمامی نواحی بدن را می‌توان با روش تزریق چربی فرم داد و بهبود بخشید. نواحی که معمولا بیشتر از همه در آن تزریق چربی صورت می‌گیرد، عبارتند از:

 • سینه‌ها: با تزریق چربی در سینه‌ها می‌توان سینه‌هایی با بافت منسجم‌تر و حجیم‌تر داشت و افتادگی سینه‌ها را برطرف کرد.
 • باسن: تزریق چربی در باسن برای بزرگ کردن باسن.
 • صورت: برای پرکردن گودی صورت در ناحیه گیجگاهی، بزرگ کردن گونه‌ها، لیفت ابرو، پر کردن خطوط صورت و ایجاد ظاهری جوان‌تر در صورت.
 • دست‌ها: برای بازیابی چربی‌های زیر پوستی در پشت دست و برطرف کردن چروک‌های پشت دست.
 • جای زخم: در صورتی که بر اثر به جا ماندن جای زخم، فرورفتگی رد پوست ایجاد شده باشد، می‌توان با تزریق چربی، سطح فرورفته پوست را بالا آورد و ظاهر زخم را بهبود بخشید.
 • گودی زیر چشم

آمادگی قبل از تزریق چربی و اقدامات پس از آن


در طی جلسه‌ی مشاوره‌ای که شما با دکتر جعفری‌پور دارید در مورد تمامی آمادگی‌های لازم برای عمل تزریق چربی و همچنین اقدامات و دستورالعمل‌های بعد از تزریق چربی به شما اطلاعات کامل داده می‌شود.
به طور کلی، عمل تزریق چربی، یک عمل سرپایی است که انجام آن تنها چند ساعت زمان می‌برد. جراحان پلاستیک ترجیح می‌دهند که بعد از اتمام تزریق چربی، برای مدت زمان کوتاهی بیمار را در شرایط ریکاوری نگه دارند تا وضعیت آن‌ها را از نزدیک تحت نظر داشته باشند.

به هرحال، لازم است قبل از انجام تزریق چربی برخی اقدامات را انجام دهید و همچنین برخی دستوالعمل‌ها را بعد از انجام تزریق چربی دنبال کنید تا بهبودی شما، تا جای ممکن راحت و بدون درد باشد.

 • از انجام فعالیت ورزشی پرفشار، بلافاصله بعد از تزریق چربی، خودداری کنید. همچنین ممکن است انجام فعالیت‌هایی مانند رانندگی نیز برای شما منع شود. بنابراین از قبل هماهنگی‌های لازم را انجام دهید تا یکی از اعضای خانواده یا دوستان، شما را تا خانه برساند.
 • چند روزی را از کار مرخصی بگیرید تا زخم‌های شما خوب شوند و التهاب آن برطرف شود.
 • در صورتی که به کشیدن سیگار اعتیاد دارید لازم است قبل از انجام تزریق چربی برای مدتی کشیدن سیگار را ترک کنید، چراکه کشیدن سیگار احتمال تشکیل لخته‌خون را بسیار بالا می‌برد.
 • داروهای تجویزی پزشک را تهیه کنید و هچنین یخ کافی برای درست کردن کمپرس سرد در خانه داشته باشید تا دوره بهبودی شما راحت و بی‌دردسر باشد.
 • طی جلسات مشاوره با متخصص، از شما خواسته می‌شود که بین بیهوشی عمومی و بیهوشی موضعی، یک روش را انتخاب کنید. شما با توجه به اطلاعاتی که جراح در اختیار شما می‌گذارد و شما می‌توانید با در نظر گرفتن میزان تحمل دردی که دارید، مدت زمان ریکاوری و میزان چربی که قرار است انتقال داده شود، یکی از روش‌های بیهوشی را آگاهانه و هوشمندانه انتخاب کنید.
 • طی عمل تزریق چربی، برای استخراج چربی (لیپوساکشن) لازم است برش‌های بسیار کوچکی در برخی نواحی بدن ایجاد شود. بنابراین ممکن است تا چند روز این نواحی کمی حساس و دردناک باشند. مطمئن شوید که برای استراحت کردن و ریکاوری بعد از تزریق چربی، زمان کافی اختصاص داده‌اید.

چربی تزریق شده چقدر ماندگاری دارد؟


تزریق چربی یک راه حل دائمی برای بهبود حجم و برجستگی در برخی از نواحی بدن و کاهش سایز و از بین بردن چربی در نواحی دیگر است. البته این درست است که تعداد زیادی از سلول‌های چربی تزریق شده می‌میرند و جذب می‌شوند، اما درصد این چربی‌ها در مقایسه با چربی‌هایی که باقی می‌مانند، بسیار کم است و قسمت اعظم چربی تزریق شده به طور دائمی در بدن باقی می‌ماند. درصد چربی که به طور دائمی در بدن باقی می‌ماند بین 50 تا 80 درصد است. دکتر جعفری‌پور معمولا میزان چربی که احتمالا جذب می‌شود را نیز در نظر می‌گیرد و مقدار چربی بیشتری در ناحیه مورد نظر تزریق می‌کند.

روش تزریق چربی به هیچ عنوان موقتی نیست و چربی‌های تزریق شده با گذشت زمان محو نشده و توسط بدن جذب نمی‌شوند.

از آنجایی که لازم است میزان چربی لازم برای تزریق به درستی محاسبه شود و درصد چربی جذب شده به دقت تخمین زده شود، انجام تزریق چربی توسط یک جراح پلاستیک باتجربه و ماهر در یک کلینیک کاملا مجهز از اهمیت بی‌نهایت بالایی برخوردار است.

آیا ممکن است تزریق چربی منجر به بروز عوارض شود؟


خطرات و عواض جانبی احتمالی، بخشی جدانشدنی از هر عمل جراحی هستند. با این وجود تقبل هزینه تزریق چربی یکی از عمل‌های ایمن و بی‌خطر محسوب می‌شود. طی جلسه‌ی مشاوره‌ای که با متخصصین کلینیک دارید، تمامی اطلاعات مربوط به تزریق چربی و از جمله عوارض احتمالی و خطرات آن، در اختیار شما گذاشته می‌شود.

دکتر جعفری‌پور معتقد است که باید بیمار را در جریان تمامی جزئیات مربوط به عمل قرار داد، چرا که این حق بیمار است که کاملا اگاهانه در مورد این عمل تصمیم بگیرد. بنابراین قبل از انجام عمل، در مورد عوارض تزریق چربی و خطرات احتمالی زیر با شما صحبت خواهد شد:

 • احتمال جذب شدن چربی تزریق شده
 • به وجود آمدن برآمدگی‌های ناخواسته
 • احتمال تشکیل جای زخم
 • به وجود آمدن نواحی موج‌دار در پوست به خاطر کمبود چربی در بافت
 • عفونت پوست
 • عدم تقارن در نواحی که چربی تزریق می‌شود
 • آتروفی چربی
 • تشکیل شدن کیست یا ندول

هرچند این عوارض به ندرت رخ می‌دهند، همیشه بهتر است که در مورد شرایط خود و نیاز‌ها یا خواسته‌هایی که دارید  با جراح خود مشورت کنید و مطمئن شوید که در این‌باره در آینده هیچ مشکلی برای شما به وجود نخواهد آمد.

هزینه


هزینه و قیمت تزریق چربی بین پزشکان مختلف و مناطق مختلف متفاوت است و همچنین به تکنیک مورد استفاده برای انجام تزریق چربی بستگی دارد. همچنین بسته به ناحیه تحت درمان، هزینه ها متفاوت خواهد بود، به عنوان مثال هزینه تزریق چربی به چانه، گونه، لب و .. با یکدیگر متفاوت است. از آنجایی که تزریق چربی یک عمل کاملا اختیاری است، هزینه‌ تزریق چربی توسط بیمه پوشش داده نمی‌شود. بسیار از جراحان برای آن که بیماران به راحتی بتوانند هزینه‌ی عمل را پرداخت کنند، هزینه‌ی مورد نظر را به صورت اقساط دریافت می‌کنند.


.

مطب : ایران - اصفهان - خیابان توحید- چهارراه پلیس- مجتمع ماکان 3 طبقه4- واحد 19

تلفن: 36266851-031

تلگرام 0098-9130148085

email : info@drjafaripour.com
.

تمام حقوق سایت برای دکتر جعفری پور محفوظ است

پرسش و پاسخ