جراحی بینی | عمل بینی | جراحی زیبایی

17

تصور کنید پوستی عاری از چین و چروک، صورتی برجسته و لب‌هایی پُر و حجیم و در کل ظاهری شاداب و باطراوات دارید! دکتر جعفری پور با استفاده از ژل‌های تزریقی هیالورونیک اسید، این تصور شما را به حقیقت تبدیل می‌کند. دکتر جعفری پور در کمتر از 30 دقیقه علائم پیری و اسکارهای صورت شما را از بین می‌برد؛ او از ژل‌های تزریقی که امروزه پیشرفته‌ترین روش جراحی پلاستیک غیرتهاجمی هستند، استفاده می‌کند.

تزریق ژل چیست؟


تزریق ژل یک روش غیرجراحی و کم‌تهاجمی است که برای اصلاح چین و چروک‌های ناشی از پیری و همچنین افزایش حجم قسمت‌های مختلف بدن ازجمله صورت، طراحی شده است. ژل‌های تزریقی، فیلرها و پُرکننده‌ها نام‌هایی هستند که بیانگر این روش درمانی می‌باشند و می‌توانند به جای یکدیگر استفاده شوند.

افراد مناسب برای تزریق ژل و تزریق فیلر


روش تزریق ژل برای مردان و زنانی طراحی شده است که می‌خواهند اجزای مختلف صورت خود مانند لب، گونه یا چانه را حجیم‌تر کنند؛ و یا برای بزرگ‌سالانی است که می‌خواهند علائم پیری روی صورت خود مانند کاهش چربی، کاهش کلاژن‌ها، کاهش خاصیت الاستینی و افتادگی پوست را رفع کنند. تزریق ژل صورت برای آن دسته از افرادی که می‌خواهند بدون قرار گرفتن در زیر تیغ جراحی، ظاهر پیر و چروکیده پوست خود را صاف و هموار کنند، یک راه‌حل عالی است.

تفاوت بوتاکس و تزریق ژل چیست؟


بوتاکس یک روش شُل‌کننده عضلات است که به صاف و هموار کردن خطوط ریز ناشی از پیری که در نیمه‌فوقانی صورت وجود دارند، کمک می‌کند. تزریق ژل و تزریق فیلر برای ایجاد برجستگی، پُر کردن چین و چروک‌ها و گودی‌های عمیق و همچنین بهبود اجزای مختلف صورت کاربرد دارد.

بسته به نوع نتایجی که شما می‌خواهید به آنها دست یابید، می‌توان بوتاکس و تزریق ژل را به صورت همزمان مورد استفاده قرار داد. بهتر است قبل از انجام تزریق ژل، در مورد آنچه باعث نارضایتی شما از چهره‌تان شده و نوع نتایجی که به دنبال آن هستید، با پزشک خود مشورت کنید.

نواحی قابل درمان با تزریق ژل و تزریق فیلر


با افزایش سن، چربی‌های صورت به تدریج کاهش می‌یابد. اگرچه این کاهش چربی خطری برای‌ ما ندارد اما وجود این چربی‌ها باعث جوان و صاف و لطیف به‌نظر رسیدن بیشتر پوست و زیبایی صورت می‌شود.

چین و چروک پیشانی: خطوط دائمی افقی موجود بر روی پیشانی و خطوط اخم دائمی عمودی را می‌توان با تزریق ژل و تزریق فیلر از بین برد و رفع خط اخم را در چهره افراد داشته باشیم(چه خطوط دینامیک و چه غیردینامیک)؛ طوری که پیشانی ظاهری صاف‌تر و جوان‌تر به خود بگیرد.

زیر چشم‌ها: اگر زیر چشم‌هایتان گود افتاده و تیره رنگ باشد، حتی زمانی که شاد و پرانرژی هستید، خسته به نظر می‌آیید. ژل‌های تزریقی می‌توانند نواحی تیره زیر حلقه چشم که می‌تواند ناشی از کاهش چربی باشد، را برطرف کند.

گونه‌ها، خط فک و چانه: چربی‌ها که به طور یکنواخت در صورت و قسمت ارتجاعی پوست توزیع شده‌اند، ظاهر صورت را صاف و هموار نشان می‌دهند. گذشت سن باعث می‌شود چربی‌های صورت تجزیه شوند و پوست حالت ارتجاعی خود را از دست بدهد. فرورفتگی و لاغر شدن صورت همراه با شُل شدن پوست باعث افتادگی خط فک می‌شود.

تزریق ژل‌ می‌تواند حجم از دست رفته نواحی گونه‌ها و چانه را جبران کند و افتادگی فک و نواحی فرورفته صورت را برطرف کند. ژل‌های تزریقی برای اصلاح چین و چروک‌هایی که از گوشه‌های دهان شروع می‌شوند و به سمت پایین، تا چانه ادامه می‌یابند نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. قیمت تزریق ژل بسته به ناحیه تحت درمان و همچنین میزان ژل تزریقی در افراد مختلف، متفاوت خواهد بود.

18

چین و چروک‌های وابسته به لب و بینی: هنگامی که لبخند می‌زنید، چین‌های گوشه دهان به سمت بالا، به لبه‌های بیرونی بینی، کشیده می‌شوند؛ به این چین‌ها، چین و چروک‌های وابسته به لب و بینی می‌گویند. می‌توان این چین‌های عمیق را به طور کامل برجسته کرد. تزریق ژل و تزریق فیلر می‌تواند بدون به خطر انداختن حالت طبیعی لبخند شما، این چین‌ها را پُر کند؛ طوری که کمتر قابل‌تشخیص باشند.

بینی: روش تزریق ژل و تزریق فیلر که به عنوان یک عمل غیرجراحی بینی نیز شناخته می‌شود، می‌تواند برآمدگی‌ها و ناهمواری‌های روی بینی را پنهان کند. این روش اندازه بینی را کوچک نمی‌کند اما می‌تواند برجستگی روی پل بینی را مخفی کند.

لب: ژل‌های تزریقی یک گزینه عالی برای افزایش حجم لب‌ها هستند. عمل غیرجراحی زیبایی لب می‌تواند حجم از دست رفته ناشی از پیری را جبران کند، خطوط عمودی که به سمت بالا به سوی بینی ادامه یافته‌اند (با نام مستعار چین و چروک سیگاری‌ها) را پُر کند و در کل ظاهری زیبا و دل‌انگیز به لب‌ها ببخشد.

انواع ژل‌های تزریقی


انواع مختلفی از ژل‌های قابل تزریق وجود دارد که دو نوع اصلی آنها عبارتند از ژل‌های تزریقی دائمی و موقت.

  • ژل‌های تزریقی دائمی- متأسفانه بسیاری از انواع ژل‌های تزریقی دائمی در ایران موجود نیستند. این محصولات توسط بدن جذب نمی‌شوند و به همین دلیل است که ماندگاری طولانی دارند. برخی از انواع این محصولات عبارتند از: اسکالپترا (Sculptra)، آرتکول/آرتفیل (Artecoll /ArteFill)، سیلیکونی (Silicone) و پلی تترا فلوئورو اتیلن (Polytetrafluoroethylene (PTFE)).
  • ژل‌های تزریقی موقت- این نوع ژل‌ها ماندگاری همیشگی ندارند و مدت زمان دوام آنها نیز قابل پیش‌بینی نیست زیرا هر بیمار متفاوت از بیمار دیگر است. ژل‌های موقت معمولاً بر پایه هیالورونیک اسید ساخته می‌شوند. ژل‌های هیالورونیک اسید به طور طبیعی در طول زمان تجزیه می‌شوند؛ بنابراین نتایج آن تا حدود 15 ماه دوام می‌آورد. جوودرم (JUVÉDERM)، رستایلن (Restylane)، تئوسیال (Teosyal)، استلیس (Esthélis) و پرلان (Perlane) چند نمونه از ژل‌های موقتی هستند.

روش تزریق ژل در مطب دکتر جعفری پور


فرایند تزریق ژل و تزریق فیلر کمتر از 30 دقیقه طول خواهد کشید. و عوارض تزریق ژل بسیار ناچیز می باشد ، بعد از صحبت در مورد نواحی از صورتتان که می‌خواهید تزریق در آن انجام شود و انتظارات خود از نتایج درمان، فرایند تزریق آغاز خواهد شد.به منظور جلوگیری از ناراحتی و درد، یک کرم بی‌حس کننده روی محل موردنظر اعمال می‌شود. چند دقیقه طول می‌کشد تا این کرم اثر کند. اندکی بعد ژل از طریق یک سوزن ریز به لایه غشایی پوست شما تزریق می‌شود. بعد از انجام تزریق در فواصل زمانی منظم، پزشک نواحی درمان شده را مالش می‌دهد تا نتیجه مطلوب شما بدست آید. هیالورونیک اسیدهای تازه تزریق شده شروع به اتصال با مولکول‌های آب می‌کنند تا حجم زیر پوست را افزایش دهند.

عوارض تزریق ژل بسیار ناچیز است. ممکن است ناحیه درمان شده به صورت بسیار جزئی قرمز می‌شود و ممکن است یک خونریزی بسیار جزئی نیز رخ دهد که بعد از یک ساعت خوب می‌شود. همچنین دیگر عوارض تزریق ژل ممکن است شامل ورم نواحی تحت درمان بتید که این ورم در کمتر از سه روز برطرف خواهد شد. بعد از تزریق، شما می‌توانید به فعالیت‌های روزانه خود بازگردید. پزشک این اطمینان را به شما خواهد داد که در کمتر از یک هفته نتایج موردنظر خود را خواهید دید. قیمت ژل لب و کلا تزریق ژل نیز با توجه به میزان ژل مصرفی برای هر فرد متفاوت خواهد بود.


.

مطب : ایران - اصفهان - خیابان توحید- چهارراه پلیس- مجتمع ماکان 3 طبقه4- واحد 19

تلفن: 36266851-031

تلگرام 0098-9130148085

email : info@drjafaripour.com
.

تمام حقوق سایت برای دکتر جعفری پور محفوظ است

پرسش و پاسخ