جراحی بینی | عمل بینی | جراحی زیبایی

38

لب‌ها یکی از اجزای ظاهری مهم در صورت هستند و لب‌های بی‌نقص، ظاهری جذاب و زیبا می‌سازند. افرادی که دارای لب‌های نازک و کم‌حجم هستند غالباً از این مشخصه ظاهری خود خجالت می‌کشند. اگر شما هم لب‌هایی نازک دارید و از از ظاهر خود راضی نیستید می‌توانید با بزرگ و حجیم کردن لب‌های خود از مزایای این عمل بهره‌مند شوید.

بزرگ و حجیم کردن لب یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای بهبود کلی ظاهر صورت است. مطابق با نیازهای آرایشی هر شخص، بزرگ کردن لب به وسیله تزریق ژل یا تزریق چربی انجام می‌شود.

قبل از این که تصمیم به انجام عمل جراحی بزرگ کردن لب دائمی بگیرید؛ دکتر جعفری‌پور یکی از بهترین جراحان پلاستیک کشور، به شما مشاوره‌ها و راهنمایی‌های لازم را می‌دهد. اگر شما برای بهبود ظاهر صورت خود تصمیم به انجام عمل جراحی گرفتید، می‌توانید از یکی از روش‌های عمل جراحی مثل کاشت یا وی-وای (v-y) پلاستی بهره ببرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و گرفتن نوبت از متخصص جراح پلاستیک و گوش و حلق و بینی می تواید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید: 36266851-031

39

بزرگ کردن لب با استفاده از تزریق ژل


تزریق ژل به لب یکی از مرسوم‌ترین گزینه‌های در دسترس برای جوانسازی صورت است. ژل‌هایی نظیر رستالین و ژوویدرم شناخته شده‌ترین انواع ژل برای بزرگ کردن لب‌ها هستند. البته انتخاب ژل پوستی صحیح و متناسب برای هر فرد به عوامل مختلف دیگری هم بستگی دارد. برخی ژل‌ها نسبت به بقیه موثرتر بوده و راحت‌تر تزریق می‌شوند و همچنین ژل‌های مختلف از نظر دوام با هم متفاوت هستند.

  • حجیم و برجسته کردن لب
  • پر کردن چین‌های گوشه‌های دهان در افراد مسن

انواع ژل‌ها

ژل‌ها معمولاً به 2 دسته تقسیم می‌شوند:

  • ژل‌های موقتی: ژل‌های موقتی معمولاً از جنس “هیالورینک اسید” هستند که استاندارد می‌باشند و مدت ماندگاری آن در لب حدود 6 الی 12 ماه می‌باشد و در صورتی که بیمار از شکل ژل ناراضی باشد می‌توان با آمپول خنثی کننده” هیالورونیداز” آن را خنثی کرد.
  • ژل دائمی: نوع دوم ژل‌ها، ژل دائمی می‌باشد که یکی از انواع آن” آکوامد” می‌باشد که به صورت تقریباً دائمی در لب می‌ماند، برای تزریق داخل لب استاندارد نیست. اما در بسیاری از مراکز داخل لب تزریق می‌شود. ازجمله عوارض آن ایجاد دانه‌های دردناک زیر جلدی بر روی لب می‌باشد، توصیه می‌شود بیمار ابتدا از یک ژل موقت استفاده کند و بعد از 6 ماه در صورت تمایل از ژل دائمی و یا پروتز استفاده کند.

اغلب ژل‌ها از اسید هیالورونیک  مصنوعی ساخته می‌شوند. اسید هیالورونیک  در بدن به صورت طبیعی همراه با مولکول‌های آب وجود دارد.

بزرگ و حجیم کردن لب‌ها به وسیله تزریق ژل فقط چند دقیقه طول می‌کشد و تقریباً هیچ جای زخم یا اثر تخریبی هم در محل تزریق ندارد. این روش با توجه به سرعت انجام فرایند برای افرادی که مشغله زیادی دارند و می‌خواهند روز بعد از عمل به کار خود برگردند، یک روش ایده‌آل است.

فرایند تزریق ژل به لب

در ابتدا محل لب‌ها برای انجام تزریق بی‌حس می‌شو و ژل انتخابی با دقت در لب‌ها تزریق می‌شود. با تزریق ژل لب، حجم لب‌ها افزایش یافته و خط لب ایجاد می‌شود. در تعداد کمی از بیماران حساسیت لب به وجود می‌آید که بهتر است تا مدتی از فشار وارد کردن بر لب‌ها اجتناب کنند.

بزرگ کردن لب با تزریق چربی


بزرگ کردن لب‌ها به وسیله تزریق چربی یکی از روش‌های انقلابی برای افزایش حجم لب‌ها است؛ اگر چه این روش خیلی معمول و مرسوم نیست. در ابتدا جراح با دقت فراوان مقداری چربی از قسمت‌های دیگر بدن جدا می‌کند. مایع اضافی، سلول‌های آسیب‌دیده و مرده از آن جدا شده و فقط سالم‌ترین سلول‌ها برای عمل تزریق باقی می‌ماند. با استفاده از این سلول‌های سالم، بافت جدید با اطمینان بیشتری در محل قرار گرفته و پذیرفته می‌شود، نتیجه این تزریق پردوام‌تر است.

وقتی که چربی‌های برداشت‌شده آماده می‌شود جراح آنها را در لب‌ها تزریق می‌کند. از آنجایی که این بافت چربی از خود بدن گرفته شده است احتمال ایجاد آلرژی یا عدم پذیرش بدن بسیار کمتر می‌شود و نتیجه نهایی، لب‌هایی نرمتر و طبیعی‌تر خواهد بود.

بهتر از همه اینکه عمل تزریق چربی به لب به چند ساعت بستری بیشتر نیاز ندارد و بیمار خیلی سریع می‌تواند به خانه برگشته به فعالیت‌های روزمره خود ادامه دهد.

مزایای روش‌های تزریق نسبت به پروتز (ایمپلنت)


روش‌های دیگری هم برای بزرگ و حجیم کردن لب وجود دارد که کمتر مرسوم است مثل کاشت لب. در بیشتر موارد، تزریق انتخاب بهتری برای بزرگ کردن لب‌ها است.

عمل کاشت لب یک فرایند تهاجمی است در صورتی که تزریق تقریباً غیرتهاجمی است. به همین دلیل برای تزریق، دوران استراحت و ریکاوری نیاز نیست در صورتی که پس از عمل کاشت لب بیمار مدتی باید بستری شود.

عموماً افرادی که تمایلی برای رفتن زیر تیغ جراحی ندارند، با انجام تزریق بسیار راحت‌تر هستند.

هزینه‌های مرتبط


هزینه‌های تزریق ژل در لب به روش‌های تزریق که توسط پزشک معین می‌شود بستگی دارد. ولی ما به شما اطمینان می‌دهیم که این هزینه‌ها از هزینه جراحی و کاشت لب پایین‌تر است. هزینه استفاده از پروتز در قسمت های مختلف بدن مانند هزینه پروتز سینه، لب، باسن و …. نسبت به تزریق ژل ممکن است کمی بیشتر باشد.


.

مطب : ایران - اصفهان - خیابان توحید- چهارراه پلیس- مجتمع ماکان 3 طبقه4- واحد 19

تلفن: 36266851-031

تلگرام 0098-9130148085

email : info@drjafaripour.com
.

تمام حقوق سایت برای دکتر جعفری پور محفوظ است

پرسش و پاسخ