جراحی بینی | عمل بینی | جراحی زیبایی

7

جراحی‌های زیبایی بینی یکی از پرتقاضاترین نوع جراحی‌های زیبایی هستند.در بین بیمارانی که برای اصلاح فرم بینی خود مراجعه می‌کنند،مشکلات بینی‌های گوشتی در بین نژاد ایرانی بسیار رایج است.این بیماران معمولاً با درخواست برای کوچک کردن بینی به جراح زیبایی مراجعه می‌کنند.

دکتر جعفری پور به‌عنوان متخصص برای به دست آوردن نتایج موردنظر و مطلوب در بیماران با مشکل بینی پهن و گوشتی، به‌طور ویژه به اصلاح استخوان، غضروف یا هردو آن‌ها می‌پردازد. در عمل زیبایی بینی‌های  پهن و گوشتی ، قطعاً نتیجه کار، یک بینی باریک‌تر و متناسب‌تر با حالت چهری فرد خواهد بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه جراحی بینی‌های گوشتی،دریافت مشاوره و گرفتن نوبت از جراح زیبایی بینی می‌توانید با شماره 36266851-031 تماس حاصل فرمایید.

بینی گوشتی چیست؟


بسیاری از افراد تصور می‌کنند بینی که نوک آن بسیار پهن باشد جزو بینی گوشتی حساب می‌شود.درصورتی‌که این تصور نادرست است.

اگر در قسمت نوک بینی غضروف‌های بینی ضعیف باشند و پوست بینی بسیار کلفت باشد و حالت چرب و دارای غدد چربی زیرپوستی فراوان باشد که با فشار دادن پوست چربی خارج شود،این جزو بینی گوشتی محسوب باشد. اما در مواردی که پوست نازک باشد و با فشار دادن قسمت نوک بینی غضروف‌ها جمع شوند،این جزو بینی گوشتی محسوب نمی‌شود.

آیا امکان بازگشت بینی  به حالت قبل بعد از عمل زیبایی بینی گوشتی وجود دارد؟


در مورد بینی‌های گوشتی همیشه این تصور غلط وجود داشته که بینی‌های گوشتی بعد از عمل زیبایی بینی گوشتی برمی‌گردند،درصورتی‌که این تصور صحیح نمی‌باشد.

اگر عمل دماغ گوشتی به‌خوبی انجام نشود بعد از مدتی غضروف‌های ضعیف نمی‌توانند داربست و پایه خوبی در زیر بینی درست بکنند و این باعث می‌شود که پوست روی بینی و بافت زیر جلدی که در زیر آن قرار دارد که شامل نسج نرم، مقدار بسیار کمی چربی و غدد ترشحی می‌باشد دچار تغییر شکل بشوند و به علت پایه نامناسب و نااستوار دچار تغییر شکل و به‌صورت جمع شدگی و گاهی اوقات به‌صورت بافت اضافه خود را نشان دهند. نتیجه جراحی بینی گوشتی که به درستی انجام نشود باعث می‌شود دوباره در نوک بینی حالت برجستگی و بدشکلی دیده شود.

جراحی زیبایی بینی گوشتی


بهترین درمان جهت بینی‌های گوشتی اولاً آنالیز و تجزیه‌وتحلیل این بینی‌ها است ثانیاً آیا اصلاً نیاز به عمل زیبایی بینی گوشتی دارد یا خیر؟؟

مرحله دوم بررسی غضروف‌ها می‌باشد.اگر غضروف‌ها قابل جمع کردن باشد این کار باید انجام شود و پس‌ازآن این غضروف‌ها باید تقویت شوند.

تقویت غضروف‌ها یعنی با استفاده از غضروف دیگری از ناحیه تیغه بینی و یا استفاده از غضروف‌های گوش به نوک بینی اضافه گردند به‌صورت یک غضروفی که در وسط نوک بینی گذاشته می‌شود و غضروف دیگری در روی آن گذاشته می‌شود.

این باعث می‌شود پایه غضروفی خیلی خوب برای نوک بینی ایجاد شود و احتمال برگشت حالت بسیار کمتر گردد.

ازجمله نکات بسیار مهم که بیماران دارای بینی گوشتی باید بدانند این است که جمع کردن و تیز کردن نوک بینی در بینی‌های گوشتی نه‌تنها امکان‌پذیر نیست بلکه مطلوب هم نمی‌باشد.

اگر نوک بینی‌های گوشتی مختصری پهن‌تر باشد پس از جراحی زیبایی بینی گوشتی معمولاً بینی‌های قشنگ‌تر و شکیل‌تری ایجاد می‌شود.اما کسانی که سعی در تیز کردن نوک بینی پیدا می‌کنند این‌ها معمولاً بعد از مدتی اصطلاحاً بینی گیره‌ای پیدا خواهند کرد و این مشکلات نازیبایی بینی را دوچندان خواهد کرد.

سوالات متداول درمورد عمل بینی گوشتی


سوال

چند سال پیش برای اصلاح انحراف بینی عمل سپتوپلاستی انجام دادم اما بلافاصله بعد از عمل متوجه تغییر عجیبی در بینی ام شدم به این صورت که هنگام خندیدن بینی ام بسیار پهن میشود بطوری که همه اطرافیان متوجه این تغییر شده اند. به عبارت دیگر بینی من هیچ تناسبی با صورتم نداشته و چهره ام به طرز نگران کننده ای تغییر کرده است. از آنجایی که قبل از عمل، بینی خوش تراش و شکیلی داشتم اکنون این خطای جراح تاثیر زیادی بر روی روحیه و اعتماد به نفسم بر جای گذاشته است. افزون بر این، اگر محل خوابم کمی سرد باشد، احساس میکنم پره های بینی ام به هم میچسبد و با هر بار تنفس چسبندگی آنها به همراه صدایی باز شده و مجددا راه نفسم مسدود میگردد. از سوی دیگر بینی من از نوع گوشتی است. با توجه با این شرح حال آیا میتوانم امیدوار باشم که با پیوند غضروف مشکل زیبایی و تنفسم حل گردد؟

پاسخ دکتر جعفری پور

بهترین راه حل برای شما جراحی مجدد می باشد البته قبل از آن عکس از عمل بینی ارسال نمایید تا در مورد مشکل شما دقیق تر بررسی گردد.

سوال

من جراحی بینی انجام داده ام دوبار در بیمارستان و یک بار د رمطب ولی از وضعیتش راضی نیستم از دکترم میپرسم که چرا بینی من اینطوری شده میگه تو پوستت خرابه ، پوست بدی داری. میخوام بدونم پوست نقشی در عمل جراحی بینی داره؟

پاسخ دکتر جعفری پور

بله پوست در ناحیه بینی اگر ضخیم باشد بعنوان عوارض جراحی بینی حالت خوبی بعد از عمل نخواهد داشت به خصوص اگر بینی شما گوشتی باشد نباید انتظار عالی شدم بینی پس از عمل را داشته باشید.

سوال

من 21ماه پیش عمل بینی انجام دادم بینی گوشتی بسیار بزرگی داشتم حالا روی تیغه بینی برجستگی استخوانی بسیار محسوسی دارم نوک بینیم هم به سمت راست منحرف شده که از همان هفته اول متوجه این انحراف شدم.حال سوالم این است که جراحی ترمیمی بینی چگونه انجام میگیرد ایا عمل باز است؟و به سختی و سنگینی عمل اول است؟

پاسخ دکتر جعفری پور

عمل ترمیم بینی بستگی به نوع مشکل شما یا در مطب و یا در بیمارستان انجام می گیرد لطفا جهت معاینه حضوری به مطب اینجانب مراجعه نمایید.

سوال

اقای دکتر سوالم در مورد عمل بینی گوشتی از نظر قیمت چه رنج قیمتیه؟؟؟

پاسخ دکتر جعفری پور

هزینه جراحی بینی همراه با بیمارستان حدود 5000000 تومان می باشد برای توضیحات بیشتر و نوبت جراحی لطفا یا با منشی مطب تماس بگیرید یا ارسال عکس نمایید.

نمونه عکس های عمل بینی گوشتی


عمل بینی گوشتی

بینی گوشتی

سایر مطالب مرتبط با جراحی زیبایی بینی

هزینه عمل بینی  ،  انحراف بینی  ، ورم بعد از عمل بینی ، عمل بینی گوشتی ،  عمل بینی


.

مطب : ایران - اصفهان - خیابان توحید- چهارراه پلیس- مجتمع ماکان 3 طبقه4- واحد 19

تلفن: 36266851-031

تلگرام 0098-9130148085

email : info@drjafaripour.com
.

تمام حقوق سایت برای دکتر جعفری پور محفوظ است

پرسش و پاسخ