جراحی بینی | عمل بینی | جراحی زیبایی

ba-rhinoplasty-0111

برای بسیاری از ما، هزینه عمل بینی، بسیار زیاد و چشمگیر است و بنابراین معمولا برای پرداخت  هزینه جراحی بینی،  نیاز به تامین منابع مالی مورد نیاز وجود دارد. از آنجایی که این که هزینه‌ عمل بینی پرداختی بابت جراحی بینی، یک سرمایه‌گذاری اساسی در زندگی فرد است، برای بیماران اهمیت دارد که با عوامل احتمالی تاثیرگذار بر هزینه‌ی عمل جراحی آشنا باشند و یک جراح عالی را برای انجام این عمل انتخاب کنند تا بتوانند به نتایج مورد انتظار پس از عمل جراحی دست پیدا کنند.

علاوه بر هزینه، در نظر گرفتن زمان انجام عمل بینی نیز ضروری است؛ به عنوان مثال در مورد بارداری قبل از جراحی بینی یا بعد از آن باید با پزشک خود مشوت نمایید.

هزینه جراحی بینی با توجه به نوع جراحی، مدت زمان بی هوشی و خدمات داخل بیمارستان متفاوت می‌باشد . کل هزینه ی حق العمل پزشک 4,000,000 تومان است. البته در بعضی موارد هزینه‌ها تغییراتی دارند مثلا هزینه جراحی روتوش (عمل مجدد) متفاوت است و ممکن است کمی ‌بیشتر از جراحی اولیه بینی باشد. در بعضی موارد بینی بیمار نیازی به جراحی ندارد و فقط کمی‌پره‌های بینی نسبت به صورت بزرگ می‌باشند که با یک عمل سرپایی کوچک در مطب پره‌ها جمع‌تر می‌شوند و هزینه آن حدود 750,000 تومان است.

در مورد تزریق ژل روی بینی برای از بین رفتن ناهماهنگی‌های بینی و ناصافی‌ها نیز هزینه‌ها متغیر می‌باشند. بهترین راه حل این است که بیمار قبل از گرفتن نوبت جراحی با پزشک جراح خود مشورت نموده و سپس برای جراحی تصمیم بگیرد.

هزینه جراحی  بینی به چه عواملی بستگی دارد؟


هزینه جراحی زیبایی بینی به میزان شهرت و سطح تخصص جراح شما، میزان پیچیدگی عمل و موقعیت جغرافیایی محل انجام جراحی و بسیاری عوامل دیگر بستگی دارد. جراحی بینی می‌تواند موجب بهبود ظاهری بینی، بهبود عملکرد بینی یا هر دوی این موارد شود. برای جراحی‌های ساختاری بینی، معمولا لازم است که ساختار‌های داخلی بینی تغییر داده شوند تا تنفس از راه بینی بهبود پیدا کند. در این موارد ممکن است بیمه، هزینه‌ جراحی بینی را پوشش دهد. اما جراحی بینی که تنها به منظور زیبایی انجام می‌شود، یکی از هزینه‌های اختیاری است و توسط بیمه پوشش داده نمی‌شود.

انتخاب یک جراح با صلاحیت

میزان تجربه‌ی جراح پلاستیک شما و اعتبار او می‌تواند تاثیر زیادی بر هزینه‌ عمل بینی شما و همچنین کاهش ترس از عمل بینی داشته باشد. در عین حال، جراحان پلاستیک باتجربه‌ی بسیاری وجود دارند که تا به حال به تعداد زیادی جراح بینی انجام نداده‌اند. در صورتی شما بیشترین شانس رسیدن به نتایج دلخواه خود را دارید، که انجام جراحی زیبایی بینی، تخصص و زمینه‌ی کاری اختصاصی جراح پلاستیک شما باشد.

شما باید زمان زیادی صرف بررسی سابقه کاری یک جراح کنید تا بتوانید تشخیص دهید که حق‌الزحمه‌ی پرداختی به جراح، به معنای واقعی،  بهای تخصص و تجربه‌ی بالای اوست. در هنگام صحبت با جراح خود راحت باشید و تمامی ‌سوالات خود را بپرسید و عکس های عمل بینی پزشک را مشاهده نمایید . توجه کنید که او هم سوالات زیادی از شما می‌پرسد یا برای پایان دادن به جلسه‌ی مشاوره عجله دارد. بعد از این که اهداف و انتظارات خود از جراحی بینی را برای جراح خود شرح دادید، لازم است جراح شما تمامی ‌گزینه‌های پیش رو و قیمت جراحی بینی را با جزئیات کامل برای شما شرح دهد.

هزینه محل جراحی

به طور کلی، رینوپلاستی بینی در سه محل متفاوت قابل انجام است: سوئیت خصوصی جراحی، مراکز جراحی سرپایی، یا بیمارستان‌ها. لازم است شما در این خصوص با جراح خود صحبت کنید و مطمئن شوید که محل انجام جراحی کاملا معتبر است.

سوئیت خصوصی جراحی معمولا در مطب یا کلینیک خود جراح قرار دارد . کمترین هزینه عمل بینی را برای شما خواهد داشت. سوئیت خصوصی جراحی مزایای بسیاری دارد. پزشک جراح یا تجهیزات این اتاق جراحی آشنایی کامل دارد و با همان دستیاران همیشگی خود که در عمل‌های جراحی به او کمک می‌کنند، کار می‌کند.

مراکز جراحی سرپایی، نسبت به سوئیت خصوصی جراحی گران‌تر هستند. این مراکز جراحی توسط شخص ثالث در اختیار شما و جراحتان قرار می‌گیرند و تمامی‌امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای جراحی زیبایی بینی و سایر جراحی‌های زیبایی را دارند.

بیمارستان‌ها گران‌ترین محل انجام جراحی زیبایی بینی هستند. درست است که بیمارستان‌ها گران‌ترین گزینه هستند اما دارای بیشترین امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای بیمارانی هستند که در خطر بروز خونریزی شدید هستند یا بیمارانی که به دلایلی ممکن است دچار عوارض پس از جراحی شوند.

نوع جراحی زیبایی بینی

نوع عمل زیبایی بینی که برای هر فرد مورد نیاز می‌باشد ممکن است در قیمت کلی عمل موثر واقع شود.با توجه به اینکه عمل زیبایی بینی در هر شخص با شرایط خاص و مخصوص به وی انجام می‌شود، نوع جراحی مورد نیاز، در هزینه عمل تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.در حال حاضر انواع متفاوتی از عمل زیبایی بینی بر روی افراد انجام می‌شود که با پیچیدگی و سطح دشواری مختلفی همراه است و ممکن است نیاز به بستری شدن فرد در کلینیک داشته باشد که تمام شرایط او تحت نظر قرار گیرد.همچنین با اضافه شدن هزینه بیهوشی مورد نیاز برای این عمل‌ها،هزینه نهایی عمل بینی ممکن است تغییر یابد.

بیهوشی

بیهوشی باعث می‌شود که شما در طول عمل جراحی کاملا ریلکس باشید و در طول عمل هیچ دردی را احساس نکنید. در این حالت جراح پلاستیک می‌تواند فعالیت‌های مورد نظر خود را به سادگی و بطور موثر بر روی بیمار انجام دهد.

در عمل جراحی، متخصص بیهوشی و پرستار هوش‌بر، هر دو می‌توانند فرآیند بیهوشی شما را به عهده بگیرند و مدیریت کنند. متخصص بیهوشی، پزشکی است که به طور تخصصی برای بیهوش کردن بیماران آموزش دیده و می‌تواند علائم حیاتی شما را در طول عمل جراحی کنترل کند. پرستار هوش‌بر نیز یک فرد آموزش‌دیده است که می‌تواند همین مسئولیت را بر عهده داشته باشد. استفاده از خدمات متخصص بیهوشی یا پرستار هوش بر، بستگی به تشخیص جراح پلاستیک و ترجیح خود بیمار دارد. برخی از جراح‌ها فقط با پزشک متخصص بیهوشی کار می‌کنند. در ضمن، برخی بیماران نیز احساس می‌کنند در صورت استفاده از خدمات متخصص بیهوشی، خیالشان راحت‌تر است.

مدت زمان درمان

میزان و پیچیدگی عمل جراحی بینی هم ممکن است باعث افزایش قیمت جراحی شود.به صورت خلاصه می‌توان بیان کرد که یک جراحی پیجیده به مقدار زمان بیشتری نیاز دارد و به همین علت هزینه آن از یک عمل نسبتا ساده بالاتر خواهد بود.عللی که می‌توانند موجب پیچیدگی جراحی بینی شوند عبارتند از

انجام دادن چندین عمل همزمان بر روی بینی

گرفتگی بینی

کجی و انحراف بینی

نوع پوست بینی فرد که می‌تواند بسیار نازک و یا بسیار ضخیم باشد

نیاز پیدا کردن به پیوند غضروف جهت تقویت بافت‌های ضعیف

موقعیت جغرافیایی

موقعیت جغرافیاییِ محل انجام عمل جراحی زیبایی بینی می‌تواند بر هزینه‌ جراحی بینی تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. استانداردهای جراحی بیمارستان‌ها و نهادهای ارزیابی‌کننده‌ی امکانات و خدمات جراحی، در برخی مناطق بسیار سخت‌گیرانه هستند. درست است که شما در شهر‌های بزرگتر می‌توانید جراحان متخصص بسیار بیشتری پیدا کنید، اما در تمامی ‌نقاط کشور می‌توان جراحان معتبر و باتجربه‌ای پیدا کرد که هزینه عمل بینی استفاده از خدمات آنها به نسبت از هزینه  جراحی بینی افراد متخصص ساکن در شهرهای بزرگ کمتر است.

رابطه بین تخصص جراحی با هزینه عمل بینی

یکی از اصلی‌ترین تفاوت‌هایی که در هزینه عمل جراحی مورد نظر قرار می‌گیرد ، تخصص،تجربه و همچنین شهرت جراح می‌باشد که هزینه عمل با توجه با این عوامل تغییر خواهد کرد.

جراحانی که تخصص دارند،اما عمل بینی تخصص اصلی آن‌ها نیست،هزینه نسبتا کمتری دریافت می‌کنند

جراحانی که تعداد زیادی عمل بینی انجام داده‌اند و همچنین از تجربه و تخصص بالایی برخودار هستند،برای انجام عمل بینی هزینه بیشتری دریافت خواهند کرد

جراحانی که در حال دیدن آموزش از جراحان ارشد هستند ، عمل بینی را با هزینه کمتری انجام می‌دهند

هزینه جلسات قبل و بعد از انجام عمل جراحی

جلسات ملاقات شما با دکتر متخصص که قبل و بعد از انجام عمل جراحی برگزار می‌شود، نقش اساسی در موفقیت جراحی زیبایی بینی دارد. به همین خاطر، باید برای انجام این ملاقات‌ها و به دست آوردن درک مناسب از عمل جراحی بینی، برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشید. لازم است شما به طور کامل از هزینه‌ی اولیه‌ی این مشاوره‌ها، جلسات آماده‌سازی و نیز معاینه‌های بعد از جراحی آگاهی داشته باشید تا به این ترتیب بتوانید هزینه جراحی بینی خود را درست محاسبه کنید.

پس از هر عمل جراحی، بیماران باید آمادگی مناسب برای پرداخت هر گونه داروی مسکن مورد نیاز در طول دوره ریکاوری داشته باشند. این هزینه‌ها به طور معمول در محاسبه هزینه کلی عمل جراحی منظور نمی‌شوند. برای بهبود سریع‌تر بیمار در این مرحله، می‌توان از داروهای همیوپاتی نیز استفاده کرد. در این رابطه جراح می‌تواند به شما درباره داروهای تجویزی و همیوپاتی و هزینه‌های آن به شما توضیح دهد و به این ترتیب شما می‌توانید هزینه درمان خود را محاسبه کنید.

ممکن است جراح از بسته‌های مخصوص پس از جراحی برای شما استفاده کند. این بسته‌ها شامل آرنیکا و سایر روغن‌ها، گاز و نوار استریل، یک بسته یخ، و یک اسپری برای باز کردن گرفتگی بینی است. این اقلام در دوره‌ی ریکاوری برای شما بسیار کاربردی و مفید هستند.

سایر هزینه‌های اضافی مربوط به عمل جراحی بینی

ممکن است بعد از جراحی، برخی از بیماران دچار لک‌های پوستی یا تغییر رنگ پوست شوند. تغییر رنگ پوست و لک‌های پوستی معمولا همزمان با رفع تدریجی تورم پوست، محو می‌شوند. بیماران می‌توانند برای تسریع روند محو شدن لک‌های پوستی، لیزردرمانی انجام دهند.

در این رابطه برخی از هزینه‌های غیرمستقیم دیگر نیز وجود دارد که شامل مراقبت بعد از عمل زیبایی بینی و از دست دادن حقوق و مزایای کاری در مدت زمان دور بودن از محیط کار و ریکاوری پس از جراحی می‌شود. اگر برای انجام این عمل جراحی به شهر دیگری سفر می‌کنید، باید هزینه سوخت یا بلیط هواپیما، رزرو اتاق در هتل، و سایر هزینه‌های مورد انتظار دیگر در مسافرت را نیز در هزینه درمان خود مد نظر قرار دهید.

پوشش بیمه

بیمه‌های درمانی معمولاً فقط هزینه انجام جراحی ساختاری بینی (جراحی به خاطر اصلاح عملکرد بینی) را پوشش می‌دهند. برخی بیماران می‌توانند با پرداخت هزینه بیمه ماهانه از این خدمات استفاده کنند. عمل جراحی ساختاری بینی معمولا برای بهبود عملکرد تنفسی بیمار انجام می‌شود.

تامین مالی برای جراحی زیبایی بینی

برخی از جراحان برخی از برنامه‌های تامین مالی جراحی بینی را به شما پیشنهاد می‌دهند، از جمله برنامه‌های تامین مالی خارجی (مانند وام) و یا برنامه‌های تامین مالی داخلی (مانند پرداخت هزینه به صورت اقساط).

نمونه‌های عمل جراحی بینی


هزینه عمل بینی

جراحی بینی


.

مطب : ایران - اصفهان - خیابان توحید- چهارراه پلیس- مجتمع ماکان 3 طبقه4- واحد 19

تلفن: 36266851-031

تلگرام 0098-9130148085

email : info@drjafaripour.com
.

تمام حقوق سایت برای دکتر جعفری پور محفوظ است

پرسش و پاسخ