جراحی بینی | عمل بینی | جراحی زیبایی

93

لب‌های پر و برجسته غالباً نشانه سلامتی و جوانی به شمار می‌رود، اما لب‌ها معمولاً به مرور زمان صاف و باریک می‌شود و اکثر ما همگام با بالا رفتن سن، چروک‌ها و خطوط ظریفی را دور دهان می‌بینیم. بزرگ و برجسته کردن لب آن حالت قلوه‌ای جذاب را به لب‌ها برمی‌گرداند و شکل و بزرگی دلخواه بیمار را ایجاد می‌کند. برای بزرگ کردن لب مواد مختلفی مانند چربی، کلاژن، اتولوژن و گورتکس در آن تزریق می‌شود، یا پروتز و آلودرم در لب قرار داده می‌شود و یا  از طریق تزریق ژل لب انجام میشود.

هم‌میهنان عزیزمان از سراسر ایران برای درمان‌های زیبایی به دکتر جعفری پور مراجعه می‌کنند. یکی از عمل‌های زیبایی پرطرفدار بزرگ و برجسته کردن لب‌هایی است که به مرور زمان باریک و صاف شده‌اند. دکتر جعفری پور روش‌های گوناگون انجام عمل را در جلسه مشاوره برای مراجعین توضیح می‌دهند تا در نهایت با راهنمایی ایشان بهترین روش برای بزرگ کردن لب به شیوه‌ای طبیعی انتخاب شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت از دکتر جعفری پور می‌توانید با شماره‌ زیر تماس حاصل فرمایید.

031-36266851

روش‌های بزرگ کردن لب


 جراحی

جراحی وی وای پلاستی

روش جراحی که از پشت لب یعنی از قسمت داخلی لب در داخل دهان به صورت” وی وای” پلاستی انجام می‌شود و سبب قلوه ای کردن لب می‌شود.

آلودرم

آلودرم یکی از راه های برجسته کردن لب  است که مواد آن از مقاوم‌ترین بخش پوست، یعنی لایه درم، تشکیل می‌شود. ماده مورد نظر از بدن انسان گرفته می‌شود و از طریق برش‌های بسیار کوچک ایجاد شده داخل لب قرار داده می‌شود. آلودرم با فیبرها و بافت‌های طبیعی داخل لب یکی می‌شود تا نتیجه دلخواه، یعنی لب‌هایی با زیبایی و برجستگی طبیعی به دست آید.

پروتز لب

پروتز لب عملی جراحی است که لب را برای همیشه بزرگ می‌کند. اکثر جراحان از یکی از دو پروتز زیر استفاده می‌کنند:

  • پرما لیپ: ماده سیلیکونی جامدی که نتیجه‌ای طبیعی و نرم را به دست می‌دهد.
  • ادونتا لیپ: در این پروتز از ماده سنتزی گورتکس برای برجسته‌ کردن لب استفاده می‌شود، در این حالت لب به اندازه استفاده از پرما لیپ نرم نیست.

بسیاری از بیماران ابتدا از ژل‌های موقتی استفاده می‌کنند تا در مورد بهترین شکل و میزان برجستگی مورد نظر لب‌های خود مطمئن شوند، سپس از روش‌های دائمی یا با ماندگاری بیشتر، مانند پروتز، بهره می‌گیرند.

غیر جراحی

تزریق چربی

تزریق چربی عملی غیرجراحی است که از آن با اصطلاح انتقال چربی نیز یاد می‌شود. در این عمل چربی با انجام عمل لیپوساکشن از بخشی از بدن خود بیمار (مثلاً از روی شکم، محل سزارین یا محل جراحی آپاندیس ویا از کنار پا) استخراج می‌شود و پس از خالص سازی در لب تزریق می‌شود.فر آیند تزریق چربی به لب حدود 3 الی 4 سال دوام دارد وحسن آن این است که از هیچ‌گونه بافت خارجی استفاده نمی‌شود.

تزریق ژل

تزریق ژل به لب عملی غیرجراحی است که برای برجسته کردن لب و زیباتر  شدن لب ها می باشد. ژل‌های گوناگونی برای برجسته کردن لب و بزرگ کردن لب تزریق می‌شود:

  • ژل‌های موقتی: ژل‌های موقتی معمولا از جنس “هیالورینک اسید” هستند که استاندارد می‌باشند و مدت ماندگاری آن در لب حدود 6 الی 12 ماه می‌باشد و در صورتی که بیمار از شکل ژل ناراضی باشد می‌توان با آمپول خنثی کننده”هیالورونیداز” آن را خنثی کرد.
  • ژل دائمی: نوع دوم ژل ها، ژل دائمی می‌باشد که یکی از انواع آن” آکوامد” است که به صورت تقریبا دائمی در لب برای ایجاد لب قلوه ای  می‌ماند، استاندارد برای تزریق داخل لب ندارد. اما در بسیاری از مراکز داخل لب زده می‌شود. ازجمله عوارض آن ایجاد دانه‌های دردناک زیر جلدی بر روی لب می‌باشد، توصیه می‌شود بیمار ابتدا از یک ژل موقت استفاده کند و بعد از 6 ماه در صورت تمایل از ژل دائمی و یا پروتز استفاده کند.

دکتر جعفری پور اسید هیالورونیک را بر دیگر ژل‌ها ترجیح می‌دهند.

پروتز یا ژل؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که خوشبختانه جایگزین‌ها و انتخاب‌های بسیاری وجود دارد که هر یک از آن‌ها در برآوردن خواسته‌ها و اهداف بیمار از مزایای خاصی برخوردار است. بانوانی که تمایل به برخورداری از نتایج دائمی دارند بهتر است از پروتز یا ژل‌ها با اثر دراز مدت استفاده کنند. برخی بیماران مطمئن نیستند که نتیجه عمل مطابق میل و انتظارشان باشد، به همین دلیل ترجیح می‌دهند بزرگ کردن لب را مرحله به مرحله انجام دهند. خبر خوش برای این گروه از بیماران این است که عمل‌های بسیاری برای بزرگ کردن لب و برجسته کردن لب وجود دارد که نتایج آن‌ها موقتی است. دکتر جعفری پور در جلسه مشاوره تمام این تکنیک‌ها را توضیح می‌دهند تا بیمار تصمیمی آگاهانه بگیرد. برای دریافت وقت مشاوره از دکتر جعفری پور با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

031-36266851

4-xu-huong-phau-thuat-tham-my-tai-hai-nhat-2015-hinh-7

تمرین‌های پیشنهادی دکتر جعفری‌پور برای برجسته کردن لب

اگر می‌خواهید لب‌ها را به شیوه‌ای طبیعی و بدون استفاده از مواد شیمیایی یا انجام عمل‌های جراحی، بزرگتر کنید، تمرین‌های زیر را انجام دهید.

سوت زدن

اگر توجه کرده باشید نوازندگان سازهای بادی معمولاً لب‌های بزرگتر و برجسته‌تری دارند، چون این افراد ماهیچه‌های لب را بیشتر به کار می‌گیرند. یکی از راه‌های آسان رسیدن به نتیجه مشابه این است که ملودی مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید و آن را هر روز 3 تا 5 دقیقه با سوت با نهایت قدرت و بلندی ممکن بنوازید.

لبخند زدن

با دهان بسته لبخندی به پهنای صورت بزنید. 5 ثانیه در این حالت بمانید، سپس لب‌ها را جمع کنید و رو به جلو ببرید. همزمان ماهیچه‌های لب را تا جایی که می‌توانید منقبض کنید. این حرکت را 20 بار تکرار کنید.

حرکت کششی لب‌ها از راست به چپ و حرکت چرخشی لب‌ها
  • لب‌ها را محکم به هم فشار دهید و آنها را به منتهی الیه راست ببرید. 5 ثانیه این حالت کششی را حفظ کنید، سپس لب‌ها را به سمت چپ ببرید. این حرکت را 15 بار تکرار کنید.
  • دهان را ببندید و لب‌ها را به حالت بوسه دربیاورید. سپس لب‌ها را به آهستگی دو بار در جهت عقربه ساعت بچرخانید. حرکت چرخشی را خلاف جهت عقربه ساعت نیز تکرار کنید. تمام حرکت‌های گفته شده را 10 بار به ترتیب تکرار کنید.

تکنیک‌های جراحی


تکنیک مورد استفاده برای بزرگ کردن لب و برجسته کردن لب به انتخاب روش جراحی یا غیرجراحی بستگی دارد. چنانچه قرار باشد عمل جراحی با پروتز یا آلودرم انجام شود، برش‌های جراحی از گوشه خارجی دهان آغاز می‌شود. جراح از طریق این برش‌ها می‌تواند راهی را داخل لب برای قرار دادن پروتز ایجاد کند. رویکرد یکسانی برای آلودرم به کار برده می‌شود. لب‌ها پس از قرار دادن پروتز و یا بافت در محل صحیح بخیه زده و برش بسته می‌شود. بخیه‌ها قابل جذب‌اند.

پیش از تزریق‌هایی که برای بزرگ کردن لب و برجسته کردن لب انجام می‌شود، لب به صورت موضعی بی‌حس می‌شود. پس از بی‌حسی سرنگ تزریق وارد لب می‌شود و ماده‌ها در لایه‌ها تزریق می‌شود تا برجستگی مورد نظر ایجاد شود. در بعضی موارد با توجه به سرعت جذب مواد تزریقی توسط بدن، تزریق باید چند بار تکرار شود.

قبل و بعد از جراحی

بزرگ کردن لب، به روش جراحی یا غیرجراحی، عملی سرپایی است که در مراکز جراحی معتبر انجام می‌شود. عمل جراحی قرار دادن پروتز در لب معمولاً یک ساعت زمان می‌برد و در اکثر موارد تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. تزریق ژل برای بزرگ کردن لب در مطب قابل انجام است و معمولاً حدود 30 دقیقه طول می‌کشد. لب پیش از عمل با کرم بی‌حس می‌شود. لب‌ تا چند روز متورم و دردناک است. پس از برطرف شدن ورم لب‌هایی نرم و برجسته توجه را به خود جلب می‌کند.

 Lip-Augmentation

هزینه تقریبی


هزینه بزرگ کردن لب و برجسته کردن لب به نوع تزریق یا جراحی انتخابی بستگی دارد. بدیهی است هزینه بزرگ کردن لب با پروتز بیشتر از هزینه تزریق ژل لب است.


.

مطب : ایران - اصفهان - خیابان توحید- چهارراه پلیس- مجتمع ماکان 3 طبقه4- واحد 19

تلفن: 36266851-031

تلگرام 0098-9130148085

email : info@drjafaripour.com
.

تمام حقوق سایت برای دکتر جعفری پور محفوظ است

پرسش و پاسخ