جراحی بینی | عمل بینی | جراحی زیبایی

13

داشتن گونه‌ برجسته و جذاب باعث می‌شود چهره شما جلوه‌ای متناسب و زیبا داشته باشد. افرادی که در اثر افزایش سن، حجم صورتشان کاهش یافته است و یا دچار افتادگی گونه شده‌اند، می‌توانند از افزایش حجم گونه‌ها بهره ببرند. روش‌های مختلفی برای برجسته سازی گونه‌ و جوان‌سازی ظاهر افراد وجود دارد، ازجمله: لیفت گونه، کاشت گونه، گونه گذاری با تزریق چربی و یا تزریق ژل در گونه. تزریق ژل و چربی می‌تواند در بازسازی گونه‌های لاغر و یا گونه‌های تحلیل رفته مؤثر باشد، اما به‌درستی نمی‌تواند افتادگی گونه در اثر افزایش سن را جبران نماید. برجسته‌سازی گونه‌ها توسط پروتز و یا لیفت گونه، می‌تواند به‌صورت طولانی‌مدت، به اصلاح و بازسازی گونه افراد بپردازد.

برای بیمارانی که هدف اصلی آن‌ها بهبود حجم و برجسته سازی گونه‌ها است، دکتر جعفری پور می‌توانند به تقویت و افزایش حجم گونه‌هایشان بپردازند.

بااین‌حال، بسیاری از بیماران برجسته کردن گونه‌های خود را همراه با سایر روش‌های جراحی پلاستیک صورت انجام می‌دهند. بزرگ کردن گونه‌ها به‌عنوان بخشی از فرایند زیباسازی صورت آن‌ها در نظر گرفته می‌شود. برجسته سازی گونه معمولاً همراه با جراحی زیبایی بینی، لیفت صورت، جراحی پلک‌، لیفت گردن، لیفت پیشانی و برجسته‌سازی چانه انجام می‌شود.

برای رسیدن به هدف دلخواه شما و بر اساس شرایط و نیازهایتان، دکتر جعفری پور می‌توانند تمامی این روش‌ها را برای زیبا نمودن شما بکار بگیرند.

افراد مناسب برای برجسته‌سازی گونه‌ها


بزرگ و برجسته کردن گونه‌ برای افرادی که به دنبال افزایش حجم گونه‌های و افزایش زیبایی خود هستند، ایده‌ال محسوب می‌شود. افرادی که در طول زمان حجم صورت خود را ازدست‌داده‌اند و یا کسانی که به‌طور طبیعی از ظاهر گونه‌های خود راضی نیستند، می‌توانند از  روش برجسته کردن گونه بهره ببرند.

روش‌های مختلف گونه گذاری


لیفت گونه

لیفت گونه یکی از روش‌های گونه گذاری است. در این روش یک برش کوچک در ناحیه شقیقه‌ها، پشت خط رویش موها ایجاد می‌شود. پوست گونه‌ها در زیر لایه پریوستئال کشیده خواهد شد، این امر خطر بی‌حسی گونه‌ها را به حداقل ممکن می‌رساند. ابزاری به نام “اندوتین “(Endotine) در زیرپوست کار گذاشته می‌شود که تا شقیقه‌ها امتداد می‌یابد. این ابزار نازک و زیست‌تخریب‌پذیر، گونه‌ها را در موقعیت جدید نگه می‌دارد تا مجدداً لایه پریوستئال جوش بخورد. سپس به‌آرامی این ابزار کاشته شده حل می‌شود و گونه‌های شما موقعیت جدید خود را حفظ کرده و جلوه‌ای جوان به دست می‌آورند. در برخی موارد، در حین عمل جراحی پروتز گونه برشی در دهان ایجاد می‌شود تا جراح از قرارگیری صحیح ایمپلنت اطمینان حاصل کند.

پروتز گونه

در طول روش کاشت پروتز گونه، یک برش کوچک در دهان یا در پشت پلک تحتانی ایجاد می‌شود تا جراحت و بافت اسکار به حداقل میزان خود برسد. جای قرارگیری پروتز به‌دقت آماده می‌شود و پروتز در محل مناسب کاشته می‌شود، سپس به بافت استخوان و یا بافت‌های نرم صورت، اتصال داده می‌شود. درنهایت برش ایجادشده توسط نخ‌های بخیه بسته می‌شود.

 تزریق چربی و ژل برای برجسته سازی گونه

تزریق ژل

امروزه مواد تجاری مختلفی جهت برجسته سازی گونه بدون جراحی در دسترس ما می‌باشد. بسته به نوع ماده تزریقی و محل تزریق، اثر آن‌ها می‌تواند 6 ماه تا یک سال و یا حتی بیشتر دوام داشته باشد.  روش برجسته سازی گونه با تزریق ژل گونه ساده و سریع بوده که می‌تواند به‌صورت سرپایی در مطب یا کلینیک انجام شود. اگر همراه تزریق، بیمار به فرایندهای درمانی دیگری نیز نیاز داشته باشد، ممکن است فرایند تزریق در اتاق عمل صورت بپذیرد.

تزریق چربی

با استفاده از چربی‌های خود اشخاص (که از قسمت‌های مختلف بدن مانند: باسن، لگن و یا ران برداشت می‌شود) جراحان پلاستیک می‌توانند گونه‌ها را پر حجم کرده و برجسته سازی گونه انجام دهند . در حال حاضر برای گونه گذاری بدون جراحی احتمالاً محبوب‌ترین گزینه انتخابی افراد، تزریق چربی می‌باشد زیرا که اثر آن طولانی‌مدت بوده و از چربی خود بیمار استفاده می‌گردد. بااین‌حال برای انجام این روش، جهت برداشت چربی نیازمند فرایند لیپوساکشن می‌باشیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق ژل و چربی برای برجسته سازی گونه‌ها، لطفا کلیک کنید و مقاله موردنظر را مشاهده فرمایید.

برش استخوان

استخوان گونه (استخوان زیگوما) در ظاهر افراد نقش مهمی بازی می‌کند. این استخوان باعث برجسته شدن و عریض شدن صورت می‌شود. همچنین پشتیبان کره چشم بوده و از آن محافظت می‌نماید. این استخوان نقطه اتصالی برای تاندون‌های پلک فوقانی و تحتانی می‌باشد. برخی از افراد به‌طور طبیعی گونه‌ای عریض یا لاغر دارند که در اثر شکل‌گیری سه‌بعدی استخوان گونه این عارضه برای آن‌ها ایجاد می‌گردد. انحنای استخوان گونه و استخوان قوس گونه‌ای، در نمای ظاهری این ناهنجاری‌ها دخیل می‌باشد.

همچنین ممکن است موقعیت طبیعی استخوان گونه، در اثر جراحت و آسیب‌دیدگی تغییر کند. شکستگی مکرر استخوان گونه می‌تواند در این امر دخیل باشد. معمولاً هنگامی‌که شکستگی استخوان گونه اتفاق می‌افتد، تقریباً همیشه استخوان به سمت پایین و به سمت داخل حفره سینوس ماگزیلار تغییر مکان می‌دهد.

ازآنجاکه استخوان گونه ستون و یا پشتیبان خود را از دست می‌دهد، تنها می‌تواند در این جهت قرار بگیرد. ازلحاظ علمی درواقع استخوان فقط به سمت داخل سقوط نمی‌کند بلکه می‌غلتد، (چرخیده می‌شود). درنتیجه برجستگی گونه از بین رفته و حتی گوشه چشم نیز به سمت پایین کشیده می‌شود.  درحالی‌که بسیاری از موارد شکستگی استخوان گونه بلافاصله‌ ترمیم می‌شوند، در برخی از موارد به دلایل مختلف شکستگی به‌خوبی ترمیم نمی‌شود. درنتیجه یک بدشکلی ثانویه در گونه ایجادشده و ممکن است برجستگی گونه کاهش بیابد. استئوتومی گونه (اصلاح استخوان گونه) یک روش جراحی برای اصلاح این تغییر موقعیت استخوانی است.  بسته به شرایط بیمار و هدف جراح، روش انجام و محل برش استئوتومی گونه می‌تواند متفاوت باشد. در این روش‌ها با استفاده از جراحی روی استخوان‌های گونه برش داده می‌شود و سپس استخوان‌ها در حالت برجسته قرار داده می‌شود و با پیچ وپلاک محکم می‌شوند.

انتظار چه مواردی را باید داشته باشم؟


در طول تزریق چربی، که معمولاً تحت بی‌حسی موضعی یا بی‌هوشی عمومی صورت می‌پذیرد، جراح چربی را از بخش‌های دیگر بدن (مانند باسن و یا ران) شما برداشته و پس از فراوری به‌صورت مستقیم به گونه‌ها تزریق می‌کند. انتظار می‌رود تا حدود 10 روز پس از عمل، مقداری تورم در ناحیه تزریق وجود داشته باشد. به‌طورکلی حدود 30 الی 50 درصد از چربی تزریقی، به‌صورت دائم در محل باقی می‌ماند که در پی آن حجم گونه‌ها برای درازمدت افزایش خواهد یافت. علاوه بر این، به دلیل آن‌که بافت چربی از خود بیمار گرفته می‌شود، احتمال واکنش آلرژیک و یا رد پیوند نیز وجود نخواهد داشت.

علاوه برافزایش زیبایی چهره شما، از دیگر مزایای گونه گذاری با پروتزها کاهش تأثیر افزایش سن استخوان است. اگر استخوان‌های گونه شما قوی باشند و خطوط فکتان نیز برجسته باشند، احتمالاً سرعت تحلیل استخوان‌های شما کندتر از کسانی خواهد بود که استخوان‌هایی ضعیف دارند. استفاده از پروتزها می‌تواند تأثیر افزایش سن را به‌طور چشم‌گیری در شما کاهش دهد.

بسته به نوع ژل تزریقی، دوره بهبودی شما می‌تواند از صفر تا ده روز طول بکشد. همچنین ممکن است شما مقداری کبودی و تورم را تجربه نمایید. به‌طور متوسط نتیجه تزریق، شش ماه تا یک سال باقی خواهد ماند. انحنای گونه شما بهبود یافته و ظاهرتان جوان خواهد گردید.

دوره بهبودی


بعد از تقبل هزینه برجسته سازی گونه و فرآیند بزرگ و برجسته سازی گونه‌ها ، بیماران معمولاً مقداری درد و تورم در محل جراحی و در گونه‌ها خواهند داشت که معمولاً با داروهای مسکن غیر نسخه‌ای قابل‌کنترل است. در جراحی‌های سنگین‌تر نیز ممکن است پزشک برای بیمار داروهای تخدیری قوی‌تر تجویز نماید. معمولاً از بیماران خواسته می‌شود برای به حداقل رساندن تورم، سر خود را بالا نگه‌دارند. همچنین به آن‌ها دستورالعمل‌هایی داده خواهد شد تا زخم و جراحت‌هایشان به بهترین نحو التیام یابد.

نتایج حاصل از برجسته سازی گونه بلافاصله قابل‌مشاهده خواهد بود و همچنان ‌که تورم فروکش می‌کند، نتیجه عمل نیز بهتر نمایان خواهد شد. استفاده از پروتزها نتیجه طولانی‌مدتی برای بیماران به ارمغان دارد درحالی‌که ژل‌های تزریقی باید در فواصل زمانی مجدداً تزریق گردند.

نمونه کارها


thumbs_%d9%be%d8%b1%d9%88%d8%aa%d8%b2-%da%86%d8%a7%d9%86%d9%87-%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%81%da%a9-%d9%be%db%8c%d8%b4%d8%a7%d9%86%db%8c-7
thumbs_%d9%be%d8%b1%d9%88%d8%aa%d8%b2-%da%86%d8%a7%d9%86%d9%87-%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%81%da%a9-%d9%be%db%8c%d8%b4%d8%a7%d9%86%db%8c-10
thumbs_%d9%be%d8%b1%d9%88%d8%aa%d8%b2-%da%86%d8%a7%d9%86%d9%87-%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%81%da%a9-%d9%be%db%8c%d8%b4%d8%a7%d9%86%db%8c-6


.

مطب : ایران - اصفهان - خیابان توحید- چهارراه پلیس- مجتمع ماکان 3 طبقه4- واحد 19

تلفن: 36266851-031

تلگرام 0098-9130148085

email : info@drjafaripour.com
.

تمام حقوق سایت برای دکتر جعفری پور محفوظ است

پرسش و پاسخ