جراحی بینی | عمل بینی | جراحی زیبایی

8

چشم‌های فرد اولین نقطه‌ای است که هنگام صحبت کردن توجه سایرین را به خود جلب می‌کند. این شرایط در حالی است که هیچ‌چیز نمی‌تواند مثل افزایش سن و تأثیرات ناشی از جاذبه همچون افتادگی پلک، خسته به نظر رسیدن پلک و تشکیل کیسه زیر چشم ظاهر صورت فرد را تحت تأثیر منفی قرار دهد. علت پف چشم و افتادگی پلک به چندین عامل بستگی دارد؛ تشکیل چربی اضافی دور چشم، ایجاد چین‌وچروک و بلند بودن پلک (Hooded eyelids) همگی می‌توانند علت پف زیر چشم باشند و باعث شوند ظاهر فرد خسته و پیرتر از حالت واقعی به نظر برسد.

با جراحی پلک که در اصطلاح پزشکی به آن بلفاروپلاستی گفته می‌شود، دکتر جعفری پور می‌تواند به بازیابی ظاهر مناسب در ناحیه اطراف چشم‌ها کمک کرده و باعث بهبود وضعیت پلک‌های بالا، پلک‌های پایین یا هردوی آن‌ها شود. انجام این کار باعث می‌شود افراد بیمار ظاهری جوان‌تر، شاداب‌تر و جذاب‌تر داشته باشند.

دستیاران ما در مطب دکتر جعفری پور آماده پاسخگویی به سؤالات شما در زمینه جراحی زیبایی پلک هستند. جهت دریافت مشاوره، طرح سؤالات و گرفتن نوبت می‌توانید با شماره تلفن 36266851-031 با ما تماس حاصل فرمایید.

دکتر جعفری پور در هر دو حوزه بلفاروپلاستی پلک بالا و پلک پایین تخصص دارد. نحوه انجام این جراحی‌ها به شرح زیر است:

 • بلفاروپلاستی پلک بالا: عمل جراحی پلک بالا نیازمند برداشتن پوست کشیده شده‌ای است که باعث ایجاد چین‌وچروک‌های متعدد یا ظاهر غیرعادی در خط رویش مژه‌ها شده است. درصورتی‌که علت افتادگی پلک چشم به خاطر مشکلات مربوط به ساختارهای نگه‌دارنده پلک ایجادشده باشد، لازم است به‌طور همزمان از طریق شکاف ایجادشده در محل پلک عضلات نگهدارنده پلک ترمیم شوند.
 • بلفاروپلاستی پلک پایین: در طول عمل جراحی پلک پایین، دکتر جعفری پور بافت چربی داخل پلک پایین را پخش می‌کند و به‌این‌ترتیب کیسه‌های تشکیل‌شده زیر چشم و ظاهر پف کرده آن از بین می‌روند. انتخاب بهترین روش برای جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) به محل کشیدگی پوست و تجمع بافت چربی اضافی در نواحی اطراف چشم بستگی دارد. دکتر جعفری پور به عنوان یک متخصص در حوزه آناتومی صورت در جلسه مشاوره درباره بهترین روش درمان افتادگی پلک با بیمار صحبت خواهد کرد.

علت ها و دلایل استفاده از عمل جراحی زیبایی پلک


دلایل متعدد برای استفاده از عمل جراحی پلک توسط افراد وجود دارد و دکتر جعفری پور دارای تجربه و تخصص فراوان در بازیابی ظاهر پلک‌های پایین و بالا و جوان‌سازی آن‌ها است. دلایل احتمالی توجیه‌کننده انجام  عمل جراحی زیبایی پلک به شرح زیر می‌باشند:

 • بلند بودن پلک: بلند بودن پلک بالای فرد نسبت به حالت عادی باعث ایجاد مشکلات ظاهری برای فرد شده و در عمل باعث می‌گردد ظاهر فرد خسته و نامناسب به نظر برسد. در حالت‌های شدید، بلند بودن پلک بالا حتی می‌تواند باعث ایجاد مانع برای دید فرد شود.
 • کیسه‌های تشکیل‌شده زیر چشم‌ها: با بالا رفتن سن، افراد اغلب با تشکیل کیسه زیر چشم‌های خود مواجه می‌شوند. این شرایط معمولاً درنتیجه کشیدگی بیش‌ازحد لایه‌های پلک پایین یا افتادگی پلک ایجاد می‌گردد و امکان رفع افتادگی پلک به‌سادگی با استفاده از عمل جراحی  زیبایی پلک(بلفاروپلاستی) وجود دارد.
 • افتادگی پوست و ایجاد چین‌وچروک اطراف چشم‌ها: شل شدن پوست و بافت زیر چشم‌ها اغلب باعث می‌شود ظاهر فرد مسن‌تر از شرایط واقعی به نظر برسد. به‌این‌ترتیب افراد دچار این مشکل می‌توانند از جراحی  زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) برای صاف کردن چین‌وچروک‌های ایجادشده در نواحی اطراف چشم‌های خود استفاده کنند.
 • پلک سنگین یا افتاده: پلک‌هایی که با تجمع مقدار زیاد چربی مواجه هستند ممکن است باعث شوند ظاهر چشم‌های فرد همیشه خسته به نظر برسد. به‌هرحال، امکان خارج کردن این چربی از طریق عمل جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) وجود دارد و به‌این‌ترتیب ظاهر فرد جذاب‌تر و جوان‌تر خواهد شد.

آیا شما یک فرد مناسب برای استفاده از  جراحی زیبایی پلک ( بلفاروپلاستی ) هستید؟


عمل جراحی پلک توسط دکتر جعفری پور باعث می‌شود شما ظاهر جوان‌تر و شاداب‌تر داشته باشید. جراحی زیبایی پلک یک روش درمانی رایج است و معمولاً بر روی افراد 30 ساله یا بیشتر به‌منظور ترمیم تأثیرات ناشی از پیر شدن پوست و بافت‌های نگه‌دارنده آن انجام می‌شود. با مسن‌تر شدن فرد، پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و هنگامی‌که تأثیرات ناشی از جاذبه با این شرایط ادغام شود، فرآیند تجمع پوست اضافی در ناحیه پلک‌های بالا شروع‌شده و به‌این‌ترتیب فرد دچار افتادگی پلک‌ می‌شود. در ارتباط با پلک‌های پایین، افزایش سن باعث شل شدن پوست و عضلات نگهدارنده پلک خواهد شد.

افراد مناسب برای استفاده از عمل جراحی پلک مردان و زنانی هستند که از بافت صورت و نیز عضلات سالم در این ناحیه برخوردار باشند. علاوه بر این، این افراد می‌بایست اهداف و انتظارات واقع‌بینانه درباره نتایج درمان خود داشته باشند.

افراد مناسب برای انجام عمل جراحی زیبایی پلک افراد سالمی هستند که دارای مشکلات زیر هستند:

 1. پف چشم که باعث شود ظاهر فرد مسن‌تر از سن واقعی وی به نظر برسد.
 2. بلندی بیش‌ازحد پلک که باعث شود ظاهر فرد حتی در زمان پرانرژی و شاداب بودن به‌طور دائم خسته به نظر برسد.
 3. بلندی بیش‌ازحد پلک که مانع دید شده و باعث ایجاد مشکل بینایی برای فرد شود.

علاوه بر این، افراد متقاضی استفاده از عمل جراحی زیبایی پلک ( بلفاروپلاستی ) می‌بایست دارای شرایط زیر باشند:

 1. از نظر فیزیکی سالم باشند؛
 2. مشکلات جدی در ناحیه چشم نداشته باشند؛
 3. حداقل دو هفته قبل از شروع درمان سیگار کشیدن را متوقف کرده باشند.

عمل جراحی زیبایی پلک چگونه انجام می‌شود؟


عمل جراحی  زیبایی پلک برای رفع پف چشم با در نظر گرفتن شرایط بیمار با استفاده از بی‌حسی موضعی یا تحت بی‌هوشی عمومی بر روی فرد انجام می‌شود.

جراحی  زیبایی پلک ( بلفاروپلاستی ) پلک بالا

9
برای انجام عمل جراحی زیبایی پلک دکتر جعفری پور شکاف‌هایی را در خطوط طبیعی پلک بالا ایجاد می‌کند. به‌این‌ترتیب از طریق شکاف ایجادشده پوست اضافی و چربی از محل خارج‌شده و درنهایت شکاف بسته می‌شود. پس از انجام عمل جراحی، جای باقیمانده از شکاف به‌خوبی در هنگام باز بودن چشم‌ها از دید سایرین پنهان باقی خواهد ماند.

جراحی  زیبایی پلک ( بلفاروپلاستی ) پلک پایین

10

عمل جراحی  زیبایی پلک ( بلفاروپلاستی ) پلک درصورتی‌که بر روی هر دوی پلک‌های بالا و پایین انجام شود، تقریباً به دو ساعت زمان نیاز دارد. در صورت که عمل‌های جراحی تکمیلی همچون لیفت ابرو به‌طور همزمان بر روی بیمار انجام شود، این شرایط باعث اضافه شدن زمان موردنیاز برای عمل جراحی خواهد شد.

لازم است بیمار روز پس از عمل جراحی و در فواصل زمانی مشخص در طول هفته‌های اول پس از عمل جراحی با دکتر جعفری پور ملاقات کند. در این ملاقات‌ها دکتر می‌تواند شخصاً فرآیند بهبود فرد را بررسی کرده و از دستیابی به بهترین نتایج ممکن پس از عمل جراحی مطمئن شود.

در این حالت یک شکاف درست زیر خط رویش مژه‌های پایین چشم ایجاد می‌شود. به‌این‌ترتیب پوست اضافی از محل خارج‌شده و بافت چربی در محل پخش می‌شود تا به‌این‌ترتیب بتوان ظاهر پف‌کرده زیر چشم‌ها و کیسه‌های زیر چشم را محو کرد. در جراحی  زیبایی پلک، دکتر جعفری پور ممکن است یک شکاف پنهان در داخل پلک پایین نیز ایجاد کند تا به‌این‌ترتیب موقعیت قرارگیری پلک پایین را اصلاح کرده و بافت چربی اضافی را از محل خارج یا به‌طور متناسب در محل پخش کند.

درصورتی‌که پزشک از شکاف داخل پلک پایین برای عمل جراحی استفاده کند، پس از عمل هیچ اثری از شکاف ایجادشده بر روی صورت فرد قابل مشاهده نخواهد بود. به‌هرحال بسیاری از افراد در سنین میانی دچار مشکل سستی پلک‌های پایین می‌شوند. درصورتی‌که شما چنین وضعیتی داشته باشید، دکتر جعفری پور ممکن است به شما پیشنهاد دهد علاوه بر برداشتن پوست و چربی اضافی، پلک پایین خود را ترمیم کرده و سفت و محکم نمایید.

جراحی درشت کردن چشم


دکتر جعفری پور می‌تواند برای بیماران خود جراحی درشت کردن چشم انجام دهد و به‌این‌ترتیب یک ظاهر طبیعی برای چشم فرد ایجاد کرده و ظاهر چشم‌ها را بهبود بخشد. این عمل جراحی را می‌توان به همراه عمل جراحی پلک نیز بر روی بیمار انجام داد.

عمل‌های جراحی مکمل: عمل جراحی لیفت ابرو


بعضی بیماران ممکن است متقاضی انجام عمل جراحی لیفت پیشانی یا ابرو به‌طور همزمان به همراه عمل جراحی پلک باشند. عمل جراحی لیفت ابرو به فرد کمک می‌کند چین‌وچروک و خطوط ایجادشده در ناحیه پیشانی و حتی خطوط ایجادشده در ناحیه بالای پل بینی از بین برود. این عمل جراحی همچنین به اصلاح موقعیت ابروها یا رفع افتادگی ابرو کمک می‌نماید.

برخلاف عمل جراحی پلک، عمل جراحی لیفت ابرو می‌تواند یک ظاهر جوان‌تر در قسمت ابروها برای بیمار ایجاد کند و به‌این‌ترتیب ظاهر بیمار در ناحیه بالای صورت و چشم‌ها جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر خواهد رسید. امروزه انواع مختلفی از عمل جراحی لیفت ابرو به شرح زیر در دسترس همگان می‌باشد:

 • عمل جراحی باز لیفت ابرو: در این عمل جراحی از یک شکاف بلند که از سطح گوش‌ها شروع‌شده و در امتداد خط رویش مو ادامه پیدا می‌کند، استفاده می‌گردد.
 • عمل جراحی آندوسکوپی لیفت ابرو: این روش درمانی یک روش برخوردار از کمترین سطح تهاجم است که در آن از شکاف‌های کوچک در ناحیه سر برای عمل جراحی استفاده می‌شود. درنتیجه جراحت باقیمانده از این شکاف‌ها پس از عمل جراحی در سطح حداقل خواهد بود.
 • لیفت ابروها از داخل: در این روش موقعیت ابروها با استفاده از شکاف ایجادشده در ناحیه پلک اصلاح می‌شود. این روش درمانی یک روش ایده آل در زمانی است که به همراه عمل جراحی پلک بالا بر روی بیمار انجام شود.
 • لیفت مستقیم ابرو: در این روش از یک شکاف کوچک ایجاد شده در ناحیه بالای ابروها برای لیفت ابرو استفاده می‌شود. این روش برای افراد مسنی ایده آل می‌باشد که در ناحیه پیشانی خود چین‌وچروک دارند.

اکثر بیماران با گذشت دو هفته از عمل جراحی مدت ریکاوری پس از درمان خود را کامل می‌کنند و مشاهده نتایج نهایی حاصل از عمل جراحی لیفت ابرو ممکن است به چند هفته زمان نیاز داشته باشد. به‌این‌ترتیب دکتر جعفری پور درباره این روش درمانی و شرایط آن با شما صحبت کرده و مناسب بودن انجام آن به همراه عمل جراحی پلک را بررسی می‌نماید.

فرآیند بهبودی


در اکثر موارد بلفاروپلاستی، فرد بیمار دوره ریکاوری سریع و راحت دارد. بلافاصله پس از عمل جراحی پماد و چسب مخصوص بر روی پلک‌ها قرار می‌گیرد تا به‌این‌ترتیب ورم عضو و ناراحتی فرد کاهش یابد. در این زمان فرد می‌تواند از کمپرس آب سرد یا کمپرس یخ برای کاهش عوارض جراحی پلک استفاده کرده و استراحت نماید.

معمولاً به افراد بیمار توصیه می‌شود چند روز اول پس از عمل جراحی زیبایی پلک به‌منظور کاهش ورم ایجادشده از قطره‌های مرطوب‌کننده چشم استفاده کنند. در این شرایط مشاهده مقداری کبودی و ورم در نواحی اطراف چشم‌ها طبیعی است و این شرایط پس از گذشت 1 تا 3 هفته به‌خودی‌خود از بین می‌رود.

به‌منظور تسریع دوره بهبودی لازم است افراد بیمار به نکات زیر توجه داشته باشند:

 1. در هنگام خواب سر خود را در حالت عمودی و رو به بالا قرار دهند.
 2. از کمپرس آب سرد یا یخ برای کاهش ورم به‌خصوص برای دو روز اول پس از عمل جراحی  زیبایی پلک استفاده کنند.
 3. به مقدار زیاد آب بنوشند.
 4. از انجام فعالیت‌های شدید خودداری کرده و به مقدار زیاد استراحت کنند.
 5. از لنزهای چشمی برای مدت حداقل 72 ساعت پس از عمل جراحی خودداری نمایند.

لازم به ذکر است اکثر بیماران می‌بایست برای مدت یک هفته یا بیشتر برای انجام عمل جراحی افتادگی پلک از محل کار خود مرخصی بگیرند.

هزینه بلفاروپلاستی


معمولا هزینه جراحی پلک شامل آزمایش‌های قبل از جراحی، حق‌الزحمه متخصص بی‌هوشی، هزینه استفاده از تجهیزات بیمارستان، و حق‌الزحمه جراح است. این هزینه می‌تواند بر اساس تجربه جراح و میزان پیچیدگی عمل جراحی در حالت‌های مختلف بسیار متفاوت باشد

عکس هایی از جراحی افتادگی پلک


افتادگی پلک

جراحی زیبایی پلک

افتادگی پلک، درمان افتادگی پلک


.

مطب : ایران - اصفهان - خیابان توحید- چهارراه پلیس- مجتمع ماکان 3 طبقه4- واحد 19

تلفن: 36266851-031

تلگرام 0098-9130148085

email : info@drjafaripour.com
.

تمام حقوق سایت برای دکتر جعفری پور محفوظ است

پرسش و پاسخ