جراحی بینی | عمل بینی | جراحی زیبایی

mot

یکی از مهم‌ترین مراحل در اطمینان از نتایج موفقیت‌آمیز عمل جراحی زیبایی انتخاب جراح مناسب است. با توجه به اینکه جراحی زیبایی یکی از چالش برانگیزترین انواع جراحی‌ها است، استفاده از خدمات یک جراح متخصص زیبایی و باتجربه در این زمینه از اهمیت قابل توجه برخوردار می‌باشد.

یک جراح خوب دارای روابط عمومی قوی بوده و بر این اساس به خوبی و با صبر و حوصله فراوان به صحبت‌ها و نگرانی‌های بیمار گوش می‌کند. با وجودی که بسیاری از جراحان ممکن است از این شرایط برخوردار باشند، تعداد زیادی از جراحان نیز در این رابطه ضعف دارند. به همین دلیل لازم است دقت مناسب در هنگام انتخاب پزشک برای جراحی زیبایی وجود داشته باشد. متخصص جراحی زیبایی سر و گردن از روش‌های درمان مختلف بر اساس مشکل یا شرایط بیمار استفاده کرده و به این ترتیب تغییرات مورد نیاز را در ناحیه صورت و گردن ایجاد می‌کند. بنابراین امکان دستیابی به نتایج ظاهری مورد نظر بیمار فراهم شده و در ادامه این شرایط افزایش اعتماد به نفس بیمار را به همراه خواهد داشت.برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه انتخاب یک جراح زیبایی مناسب و هماهنگی جلسه ملاقات لطفاً از طریق شماره تلفن 36266851-031 با ما تماس حاصل فرمایید.

عمل جراحی زیبایی صورت


نشان دادن احساسات در ناحیه صورت به افراد امکان می‌دهد با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. علاوه بر این ظاهر افراد دارای تاثیر خاص بر درک سایرین نسبت به آن‌ها است و به همین خاطر بسیاری افراد تلاش می‌کنند با استفاده از روش‌های مناسب از بهترین شرایط ظاهری در ناحیه صورت خود برخوردار باشند. بنابراین برخی افراد تلاش می‌کنند ویژگی‌های صورت خود را بهبود بخشند. همچنین سایر افراد ممکن است با ایرادهای ظاهری در ناحیه صورت متولد شوند که برای مثال در این زمینه می‌توان از شکاف لب و کام، ماه‌گرفتگی، یا سایر مشکلات مانند آن نام برد. این افراد نیز احتمالاً به دنبال رفع مشکلات ظاهری خود می‌باشند. از طرف دیگر، بسیاری افراد ممکن است با افزایش سن با علائم پیری همچون لکه‌های خورشیدی، یا آسیب‌دیدگی‌های خاص در صورت مواجه شوند. خوشبختانه، امروزه بسیاری از این شرایط از طریق روش‌های زیبایی قابل درمان هستند.

انواع مختلف جراحی‌های زیبایی صورت


حوزه شرایطی که امکان تشخیص و درمان آن‌ها توسط متخصص جراحی زیبایی سر و گردن وجود دارد بسیار متنوع است و می‌تواند شامل کل ناحیه صورت، بینی، لب‌ها، گوش‌ها، و گردن باشد. به این ترتیب جراحی زیبایی صورت یک جزء از گرایش گوش و حلق و بینی است که امکان طبقه‌بندی آن به دو گروه جراحی ساختاری و جراحی زیبایی وجود دارد.

جراحی زیبایی ساختاری

جراحی زیبایی ساختاری برای افرادی انجام می‌شود که ممکن است با نقص خاص در زمان تولد مواجه باشند. برای مثال در این رابطه می‌توان از شکاف لب و کام یا برجستگی لاله گوش نام برد. علاوه بر این از طریق این جراحی امکان درمان سایر مشکلات ایجاد شده در نتیجه تصادف‌های رانندگی، آسیب‌دیدگی، سوختگی، یا نتایج نامناسب حاصل از جراحی‌های قبلی نیز وجود دارد. از این نوع جراحی‌ها همچنین برای درمان عوارض برخی بیماری‌ها همچون سرطان پوست نیز استفاده می‌شود.

جراحی زیبایی صورت

جراحی زیبایی صورت یک نوع جراحی است که برای بهبود ویژگی‌های ظاهری اجزا و ساختارهای صورت استفاده می‌شود. روش‌های رایج در این حالت شامل لیفت صورت، لیفت چشم، عمل جراحی زیبایی بینی، پروتز چانه و گونه، لیپوساکشن، و رفع چین و چروک‌های پوست است. به این ترتیب یک دکتر متخصص پوست از آموزش و تجربه مناسب برای درمان همه این مشکلات برخوردار می‌باشد.

دکتر جعفرپور جراح زیبایی سر و گردن مفتخر است که مجموعه وسیعی از روش‌های درمان زیبایی را به صورت بی‌خطر برای بهبود ظاهر و ایجاد نتایج منحصر به فرد به صورت اثربخش به بیماران ارائه می‌کند. این روش‌ها شامل استفاده از تزریق بوتاکس یا چربی و نیز تزریق ژل است که می‌تواند نقش موثر در بهبود چین و چروک‌های پوست داشته و یک انتخاب جایگزین برای عمل جراحی جوان‌سازی صورت است. هدف اصلی از عمل‌های جراحی زیبایی در این شرایط ایجاد نتایج استثنایی بدون نیاز به بهبودی یا مراقبت‌های طولانی مدت پس از درمان می‌باشد.

کدامیک از انواع مشکلات را می‌توان با این روش ها درمان کرد؟


 mot1

روش‌های درمان زیبایی برای بهبود شرایط زیر مورد استفاده قرار می‌گیرند:

رینوپلاستی و سپتوپلاستی

عمل جراحی ناحیه خارجی و داخلی بینی با ایجاد تغییر در وضعیت غضروف و استخوان آن به منظور تجدید ساختار و نیز اصلاح ظاهر بینی و بهبود عملکرد آن بر روی افراد انجام می‌شود.

لیفت صورت

عمل جراحی لیفت پوست صورت و گردن برای سفت کردن پوست و از بین بردن چین و چروک‌های ایجاد شده بر روی آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لیفت ابرو

این عمل جراحی برای بهبود چین و چروک‌های پیشانی و افتادگی پلک استفاده می‌شود.

لیپوساکشن

این عمل جراحی برای خارج کردن بافت چربی اضافی زیر پوست چانه یا گردن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پروتز صورت

این عمل جراحی برای ایجاد ساختارهای خاص در ناحیه صورت و برجسته کردن و اصلاح ویژگی‌های ظاهری اجزای صورت بر روی افراد انجام می‌شود.

جراحی زیبایی گوش

این عمل جراحی برای تغییر شکل غضروف گوش و کاهش برجسته بودن آن استفاده می‌شود.

تجدید ساختار صورت

این عمل جراحی برای اصلاح مشکلات ایجاد شده در ظاهر صورت به خاطر عمل‌های جراحی قبلی، آسیب‌دیدگی، یا ابتلا به بیماری‌های خاص انجام می‌شود. این درمان شامل ترمیم نواقص ایجاد شده در نتیجه عمل جراحی سرطان، بهبود اسکار و جای زخم، ترمیم پارگی ایجاد شده در پوست صورت به خاطر آسیب‌دیدگی‌های بعدی، برداشتن لکه‌های مادرزادی، و ترمیم مشکلات ارثی در ناحیه جمجمه، کام، یا لب‌ها است.

روش‌های غیر جراحی

mot2

در این حالت از تکنیک‌هایی مثل لایه‌برداری شیمیایی و تزریق به پوست برای رفع مشکلات بیمار استفاده می‌شود. در روش تزریق از مواد یا داروهای خاص در زیر پوست به منظور بهبود ظاهر صورت استفاده می‌گردد که برای مثال در این زمینه می‌توان از تزریق بوتاکس، تزریق ژل، و تزریق چربی نام برد.

قبل از عمل جراحی زیبایی صورت


جراح می‌بایست درباره روش درمان، خطرات، مزایا، روش‌های جایگزین و دوره بهبودی درمان با بیمار قبل از شروع درمان صحبت کند. به این ترتیب اطلاع از شرایط مورد انتظار از درمان می‌تواند باعث ساده شدن فرآیند آن برای بیمار شود. قبل از شروع درمان بیمار می‌بایست درباره تعداد و نوع درمان‌های استفاده شده توسط جراح با وی صحبت کرده و از شرایط آن مطلع باشد. علاوه بر این لازم است بیمار از فعالیت‌های آماده‌سازی قبل از شروع درمان، طول مدت درمان، و خطرات مربوط به آن اطلاع داشته باشد. در این زمان جراح درباره داروهای احتمالی مورد نیاز برای مصرف قبل از عمل جراحی با بیمار صحبت خواهد کرد.

برخی از خطرات این درمان شامل حالت تهوع، بی‌حسی، خونریزی، تشکیل لخته خونی، عفونت، و واکنش نامناسب به داروهای بی‌حسی است. علاوه بر این، در صورتی که فرد سیگاری باشد، لازم است دو هفته قبل از جراحی سیگار کشیدن را ترک کند تا به این ترتیب به فرآیند بهبود خود پس از درمان کمک موثر نماید.

علاوه بر این لازم است قبل از شروع درمان تمام هزینه‌ها و روش‌های پرداخت قابل استفاده برای بیمار مشخص شود. به این ترتیب همواره ممکن است بخشی از هزینه‌های درمان توسط موسسات بیمه کننده پرداخت شده یا شرایط خاص برای ایجاد استطاعت مالی برای بیمار در نظر گرفته شده باشد.

بهبودی پس از این درمان چگونه است؟


اکثر عمل‌های جراحی زیبایی نیازمند بستری شدن طولانی مدت در بیمارستان نیست. در این شرایط با توجه به نوع عمل جراحی انجام شده بر روی بیمار، برخی از درمان‌ها به صورت سرپایی کامل می‌شوند و این شرایط به معنی این است که نیازی به بستری شدن فرد در بیمارستان برای انجام عمل جراحی نیست. به هر حال سایر روش‌های درمان ممکن است نیازمند بستری شدن فرد در بیمارستان باشند. در هر شرایط، قبل از مرخص شدن از بیمارستان، جراح درباره مراقبت‌های لازم در خانه و اقدامات مورد نیاز در طول دوره ریکاوری با فرد صحبت خواهد کرد.

در این زمان توصیه‌های لازم درباره نحوه مراقبت از محل‌های ایجاد زخم در اختیار بیمار قرار می‌گیرد. در این شرایط معمولاً بخیه‌های دائمی و چسب‌های زخم با گذشت یک هفته از جراحی در مطب پزشک برداشته خواهند شد. علاوه بر این جراح احتمالاً درباره رژیم غذایی مناسب برای بیمار پس از درمان، داروهای مورد نیاز برای مصرف یا داروهایی که لازم است از مصرف آن‌ها خودداری شود، یا هر گونه محدودیت در فعالیت‌ها با بیمار صحبت خواهد کرد.

معمولاً پس از عمل جراحی می‌بایست به نکات زیر توجه شود:

  • اجتناب از انجام فعالیت‌های ورزشی ایروبیک برای مدت دو هفته
  • اجتناب از بلند کردن اجسام سنگین و انجام ورزش‌های دارای تماس مستقیم برای یک ماه
  • صحبت با جراح درباره داروهای قابل استفاده برای کنترل درد و ورم احتمالی پس از درمان
  • اجتناب از مصرف آسپیرین به منظور کاهش شرایط خونریزی و کبودی

اکثر بیماران می‌توانند با گذشت یک تا دو هفته از جراحی به محل کار خود باز گردند. در این زمان ورم و کبودی پس از جراحی بطور قابل توجه کاهش یافته و ظاهر بیمار بهبود مشخص پیدا می‌کند.


.

مطب : ایران - اصفهان - خیابان توحید- چهارراه پلیس- مجتمع ماکان 3 طبقه4- واحد 19

تلفن: 36266851-031

تلگرام 0098-9130148085

email : info@drjafaripour.com
.

تمام حقوق سایت برای دکتر جعفری پور محفوظ است

پرسش و پاسخ