جراحی بینی | عمل بینی | جراحی زیبایی

non-surgical-nose-job-london22222

” دکتر جعفری پور کاربرد لیزر در جراحی بینی را کاملاً رد می‌کنند”

شما ممکن است در بسیاری از سایت‌های کلینیک‌های زیبایی تبلیغات زیادی درباره جراحی بینی بدون تیغ یا زیبایی بینی بدون جراحی به‌وسیله لیزر خوانده باشید، اما واقعیت این است که عمل زیبایی بینی با لیزر تغییر شکل چشمگیری را به وجود نمی‌آورد.
در عمل زیبایی بینی با لیزر معنا ندارد. از لیزر تنها در عمل‌های جراحی چشم و پوست استفاده می‌شود. منظور از جراحی بینی با لیزر این است که خونریزی بعد از عمل کم باشد یا مثلاً بیمار با ورم بینی مواجه نشود، اما این مشکلات در واقع علائم طبیعی یک جراحی موفق بینی هستند، بعلاوه این مسئله که لیزر به هیچ وجه نمی‌تواند ساختار بینی را اصلاح کند. باید توجه داشت که در عمل زیبایی به‌هرحال باید استخوان را شکست و غضروف‌ها را برداشت، تا بینی شکل مناسبی متناسب با چهره بیمار و اهداف جراحی پیدا کند. پس جراحی با لیزر در علم جراحی بینی هیچ معنایی ندارد.

از لیزر چه استفاده‌ای در جراحی زیبایی بینی می‌شود؟


عمل لیزری بینی، فناوری پیشرفته لیزر فرکشنال دی‌اکسید کربن تحول عظیمی را در عرصه عمل‌های غیر جراحی جوان‌سازی پوست صورت، از بین بردن جای جوش، کوچک کردن منافذ پوست و کاهش چین‌وچروک ایجاد کرده و دوران بهبود این عمل‌ها را کوتاه‌تر کرده است. در جراحی بینی با لیزر، از لیزر برای درمان بینی‌های بزرگ و با پوست ضخیم و منافذ بزرگ استفاده می‌شود تا با بهبود شرایط پوست و کوچک کردن منافذ نتایج بهتری به دست آید. به‌علاوه با کاربرد لیزر پوست کشیده شده‌ی روی بینی پس از جراحی زیبایی سریع‌تر جمع و محکم می‌شود و بینی شکل زیباتری می‌یابد. همچنین جراحان زیبایی در دیگر نقاط صورت نیز برای جوان‌سازی پوست از لیزر بهره می‌گیرند؛ همانطور که گفته شد ، شما ممکن است در بسیاری از سایت‌های کلینیک‌های زیبایی تبلیغات زیادی درباره جراحی بینی بدون تیغ یا زیبایی بینی بدون جراحی به‌وسیله لیزر خوانده باشید، اما واقعیت این است که عمل زیبایی بینی با لیزر تغییر شکل چشمگیری را به وجود نمی‌آورد. بنابراین عمل زیبایی بینی با لیزر به‌هیچ‌وجه نمی‌تواند در ساختار بینی تغییر ایجاد کند و یا جای تیغ و دستان هنرمند جراح را بگیرد.

استفاده از لیزر دی‌اکسید کربن در جراحی باز زیبایی بینی

بسیاری از بیماران ترجیح می‌دهند همزمان با جراحی زیبایی بینی عمل جوانسازی پوست صورت با لیزر را نیز انجام دهند تا در زمان صرفه‌جویی کرده باشند و نیازی به انجام چندباره عمل نباشد. بااین‌حال توصیه می‌شود نور لیزر به‌طور مستقیم روی ناحیه عمل شده بینی تابیده نشود.

استفاده از لیزر پس از جراحی زیبایی بینی

جراح در لیزر درمانی پس از عمل زیبایی بینی با دقت سلول‌های پوست را با لیزر دی‌اکسید کربن درمان می‌کند. سطحی‌ترین لایه پوست با انرژی لیزر برداشته می‌شود تا لایه زیرین و سالم پوست نمایان شود. تکنیک‌های لیزر نیازی به بیهوشی عمومی یا موضعی ندارد و صرفاً برای این‌که بیمار گرما یا سوزش ملایم مربوط به انرژی لیزر را حس نکند، از کرم بی‌حس‌کننده استفاده می‌شود.

مراقبت‌های پس از  عمل جراحی بینی با لیزر

درست مانند مواقعی که دچار آفتاب‌سوختگی شدید می‌شوید، لیزر روی پوستتان می‌تواند التهاب و سوزش ایجاد کند، بنابراین باید پوست را با پاک‌کننده‌های ملایم و غیر خشک بشویید و سپس به آهستگی آن را خشک کنید. از مالش دادن پوست حین شست‌وشو جداً اجتناب کنید چون به پوست حساس و آسیب‌دیده صدمه‌ی بیشتری خواهید زد. رعایت این نکته پس از عمل به بهبودی سریع‌تر و از بین رفتن بهتر سوختگی و قرمزی روی بینی کمک می‌کند.

جراحی بینی با  لیزر بعد از جراحی زیبایی بینی برای چه کسانی مناسب است؟


maxresdefault22
 

این عمل برای همه مناسب نیست. در افرادی که از مشکلات انعقاد خون رنج می‌برند، مبتلابه دیابت (وابسته به انسولین) هستند یا به‌تازگی برنزه کرده‌اند این عمل می‌تواند پیامدها خطرناکی به همراه داشته باشد. افزون بر عوامل فوق، نوع پوست نیز در میزان اثر لیزر در پاک‌کنندگی جای اسکار جراحی تأثیر به سزایی دارد.

همان‌طور که گفته شد عمل جراحی بینی با لیزر  بعد از رینوپلاستی برای همه افراد قابل اجرا نیست و البته بسیاری از بیماران که پوست نازک و انحراف بینی کمتری دارد در واقع نیازی به انجام لیزر بعد از عمل بینی پیدا نمی‌کنند. بااین‌وجود اگر می‌خواهید این عمل با ایمنی کامل بر روی شما انجام پذیرد، باید قبل از انجام لیزر با پزشک جراح بینی صحبت کرده و تمام مشکلات سلامتی مانند سابقه دیابت و … را با پزشک در میان بگذارید.


.

مطب : ایران - اصفهان - خیابان توحید- چهارراه پلیس- مجتمع ماکان 3 طبقه4- واحد 19

تلفن: 36266851-031

تلگرام 0098-9130148085

email : info@drjafaripour.com
.

تمام حقوق سایت برای دکتر جعفری پور محفوظ است

پرسش و پاسخ