جراحی بینی | عمل بینی | جراحی زیبایی

5

پروتز و برجسته سازی چانه عملی کم تهاجمی، بدون خطر و جایگزین عمل جراحی ژینوپلاستی است که در آن چانه عقب رفته را اصلاح و ظاهر چانه و گردن بهبود می‌یابد. اگر چربی انباشته شده و ناخواسته در ناحیه گردن جمع شده باشد ممکن است همزمان با عمل پروتزز چانه، لیپوساکشن یا لیفت گردن هم انجام شود. عمل پروتز چانه از طریق یک شکاف کوچک و نامشخص در زیر چانه و در مدت زمان حدود نیم ساعت انجام می‌شود. عمل جراحی پروتز چانه  یک جراحی زیبایی چانه است که تحت بیهوشی موضعی انجام شده و بیشتر بیماران پس از یک هفته می‌توانند به زندگی و فعالیت‌های روزمره خود بپردازند.

دکتر جعفری پور، جراح زیبایی، روش‌های مختلفی را برای زیباتر کردن ظاهر چانه و متناسب کردن آن با سایر اجزای صورت انجام می دهند. این روش‌ها شامل: تزریق ژل و چربی در چانه، جراحی زیبایی چانه و پروتز چانه هستند. این که کدام روش برای شما مناسب‌تر است بسته به تشخیص دکتر و همچنین نظر شما برای انجام جراحی و یا تزریقات موقتی جهت زیباتر کردن چانه دارد. جهت دریافت مشاوره برای روش‌های مختلف زیبایی چانه و همچنین رزو نوبت می‌توانید با شماره 36266851-031 تماس حاصل نمایید.

آیا انجام عمل پروتز چانه برای من مناسب است؟


افراد سالم بدون منع پزشکی که ساختار چانه آنها ضعیف بوده و انتظارت واقع‌بینانه‌ای داشته باشند می‌توانند از مزایای انجام جراحی چانه بهره‌مند شوند. در خلال جلسه مشاوره، دکتر جعفری پور مشخصات صورت شما را ارزیابی کرده و برای دستیابی به نتایج مطلوب در مورد پروتز فک و چانه با شما بحث و تبادل نظر خواهد کرد. برخی بیماران ممکن است عمل‌های لیفت لب را برای رفع چین و چروک‌های اطراف لب و تزریق ژل را همزمان و به صورت ترکیبی با این عمل انتخاب کنند.

اگر شما تمایل داشته باشید که به طور همزمان عمل‌های دیگر را هم برای بهبود ظاهر صورت انجام دهید، دکتر جعفری پور در هنگام ویزیت توصیه‌های لازم را در خصوص انواع پروتز چانه به شما می‌کند.

مزایای عمل پروتز چانه


مشاهده نتایج بلافاصله پس از انجام عمل ، از مزایای پروتز چانه است. با گذشت زمان پروتز هموارتر شده و نتایج طبیعی‌تر خود را نشان خواهند داد. پروتز فک کاشته شده جابجا نمی‌شود و در طول یک ماه بافت اطراف آن کشیده شده و قالب پروتز کاشته شده را به خود می‌گیرند. مواد پروتز کاشته شده تدریجاً با بافت‌های اصلی بدن پوشیده شده و شکلی یک پارچه به خود خواهد گرفت. شکاف‌های ایجاد شده در لابلای چین و چروک‌های طبیعی زیر چانه مخفی شده و به سختی قابل دیدن هستند. جای شکاف‌های ایجاد شده برای عمل پروتز چانه به مرور زمان کم رنگ و تقریباً غیر قابل تشخیص می‌شود.

فرایند کاشت پروتز چانه


آماده شدن برای عمل جراحی

در جلسه مشاوره اولیه دکتر جعفری پور در مورد فرایند کاشت پروتز چانه با شما صحبت خواهد کرد و به شما خواهد گفت که آیا انجام این عمل برای شما مناسب است یا نه. سوابق پزشکی شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت و از شما خواسته خواهد شد تا توسط پزشک معاینه کامل فیزیکی شوید و برخی آزمایش‌ها برای اطمینان از اینکه شما می‌توانید تحت عمل جراحی قرار بگیرید از شما به عمل خواهد آمد. از شما خواهند خواست که برای انجام بی‌خطر عمل جراحی و دستیابی به نتایج مطلوب از استعمال دخانیات بپرهیزید و در صورتی که شما سیگار می‌کشید باید دو هفته قبل و دو هفته بعد از انجام عمل جراحی از کشیدن سیگار اجتناب کنید. دکتر جعفری پور پس از انجام عمل جراحی (معمولاً در همان روز یا روز بعد از عمل) شما را معاینه خواهد کرد. شما به طور منظم پس از عمل جراحی ویزیت خواهید شد.

فرایند عمل جراحی کاشت پروتز چانه

پروتزهای چانه از سیلیکون یا مواد دیگر ساخته می‌شود. دکتر جعفری پور پروتزهای سیلیکونی را به دلیل راحتی کاشت، عوارض پروتز چانه کم و دستیابی به نتایج عالی ترجیح می‌دهد. عمل پروتز چانه به این ترتیب انجام می‌شود: ابتدا یک شکاف کوچک زیر چانه یا درون دهان ایجاد و یک کیسه زیر عضلات چانه ساخته می‌شود. سپس پروتز چانه درون این کیسه قرار گرفته و محکم به استخوان متصل می‌شود. چه این شکاف در دهان باشد و چه در زیر چانه، به صورت مطلوبی بهبود خواهد یافت. این عمل جراحی در حدود نیم ساعت تا یک ساعت به طول می‌انجامد و تحت بیهوشی سنگین یا بیهوشی عمومی انجام می‌شود.

مراقبت‌های پس از عمل

دکتر جعفری پور یک دستورالعمل‌های لازم را متناسب با وضعیت فردی به شما توصیه خواهد کرد و در اختیارتان قرار می‌دهد. وی یک روز پس از عمل بیمار را در مطب خود ویزیت کرده تا مطمئن شود که همه مراحل به خوبی انجام شده و روند بهبودی طبق برنامه پیش می‌رود. چندین ویزیت در طول سال انجام خواهد شد تا از دستیابی به نتایج مطلوب اطمینان حاصل شود.

ترکیب عمل جراحی کاشت پروتز چانه با عمل رینوپلاستی


 6

ممکن است جراحی کاشت پروتز چانه همراه با عمل جراحی رینوپلاستی (جراحی زیبایی بینی) انجام شود تا تناسب بیشتری در ظاهر صورت حاصل شود. شما ممکن است به دنبال ترمیم و بازسازی چانه عقب‌رفته و بینی برآمده خود باشید یا فقط بخواهید که ظاهر چانه را بهبود دهید. جراحی پروتز چانه یک راه طولانی است که باعث تغییرات دائمی در ظاهر شما می‌شود: در نتیجه یک تغییر ظریف در یک ناحیه از صورت ممکن است کل ظاهر و تناسب صورت به طور چشمگیری بهبود یابد.

خطرات احتمالی جراحی کاشت پروتز چانه


مانند هر عمل جراحی دیگر، عمل کاشت پروتز چانه هم ممکن است با عوارض جانبی و برخی خطرات احتمالی همراه باشد.

  • اگر شکاف عمل درون دهان انجام شود ممکن است احساس خود را در ناحیه لب از دست دهید که پس از چند روز این احساس باز خواهد گشت.
  • ناحیه چانه متورم و دردناک خواهد بود.
  • احساس در این ناحیه تغییر می‌کند. این تغییر احساسات ممکن است موقت یا دائمی باشد.
  • پروتز کاشته شده چانه ممکن است جابجا شود. برای کاهش احتمال بروز این عارضه، جراح از شما خواهد خواست تا مدتی از انجام ورزش‌های پربرخورد دوری کنید. معمولاً شما باید بین چهار تا شش هفته از برخورد هر چیزی به چانه خود جلوگیری کنید.
  • ممکن است پس از عمل در محل کاشت پروتز، عفونت ایجاد شود. در صورت بروز این عارضه، جراح پروتز را برداشته یا عمل جراحی را مجدداً تکرار می‌کند.

هزینه عمل جراحی کاشت پروتز چانه


هزینه پروتز چانه شامل دستمزد جراح، هزینه‌های بیهوشی، هزینه‌های اتاق عمل و هزینه پروتز می‌شود.

عمل جراحی کاشت پروتز چانه یک عمل زیبایی محسوب می‌شود بنابراین هزینه پروتز فک توسط شرکت‌های بیمه‌ پوشش داده نمی‌شود. البته اگر شما پروتز چانه را به عنوان یک عمل ترمیمی پس از بروز یک حادثه یا جراحت در صورت انجام دهید ممکن است تحت پوشش شرکت‌های بیمه قرار گیرد. حتماً قبل از انجام عمل جراحی با شرکت بیمه‌ خود مشورت کنید. اگر هزینه ی پروتز چانه بسیار بالا است، می‌توانید در مورد امکانات و روش‌های پرداخت با پزشک خود صحبت کنید.


.

مطب : ایران - اصفهان - خیابان توحید- چهارراه پلیس- مجتمع ماکان 3 طبقه4- واحد 19

تلفن: 36266851-031

تلگرام 0098-9130148085

email : info@drjafaripour.com
.

تمام حقوق سایت برای دکتر جعفری پور محفوظ است

پرسش و پاسخ