جراحی بینی | عمل بینی | جراحی زیبایی

11

کاشت گونه، نوعی جراحی پلاستیک است که با هدف اصلاح شکل گونه‌های صاف و ناخوشایند با استفاده از پروتزهای گونه توسط دکتر جعفری‌پور صورت می‌گیرد تا چهره‌ای متقارن، بیضی‌شکل و قلب‌گونه و ظاهری زیبا و مطلوب را خلق کند.

عمل جراحی پروتز گونه ، عملی است که انجام آن خود به تنهایی می‌تواند بسیار مؤثر باشد، با این حال، در صورتی که با سایر جراحی‌های زیبایی، مانند جراحی زیبایی پلک یا جوانسازی پوست با لیزر همراه شود، نتایج چشمگیری در جوانسازی کلی صورت ارائه می‌دهد.

کاشت گونه


 12

کاشت گونه، ابعاد و زوایای جدیدی را برای صورت ایجاد می‌کند و مشخصه‌های آن را به سمت تقارن بهتری سوق می‌دهد. این عمل عدم تناسب صورت و نقض مادرزادی آن را نیز اصلاح می‌کند. اغلب با افزایش سن، توپری گونه‌ها از بین می‌رود و این خالی‌شدن، حالتی خسته و سالخورده را در اطراف چشم ایجاد می‌کند.

پروتزهای مورد استفاده در کاشت گونه


پروتز‌های انتخابی برای کاشت پروتز گونه از جنس سیلاستیک (لاستیک سیلیکونی با گرید پزشکی) و گورتکس هستند. از آنجایی که این پروتز‌ها مستقیماً بروی گونه قرار می‌گیرند، به عنوان بخشی از استخوان آن احساس می‌شوند. این پروتزها در طول زمان کاملاً پایدار هستند و حالت خود را از دست نمی‌دهند، بنابراین نتایج این عمل دائمی خواهند بود. برای جایگزینی چربی  از دست رفته از روی گونه‌های افتاده، عمل لیفت چانه نیز ممکن است انجام شود.

مزایای عمل کاشت گونه


گونه‌ها بخش میانی صورت را برجسته نشان می‌دهند و به عنوان پایه‌ای برای چشم‌ها عمل می‌کنند. گونه‌های توپر، چهره‌ای جذاب و جوان را به تصویر می‌کشند. یک جراحی زیبایی متعادل افزایش گونه‌ها باید در هماهنگی با سایر اجزای صورت انجام شود تا به سادگی قابل تشخیص نباشد. نتایج این عمل می‌تواند اعتماد به نفس را به افراد بازگرداند و عزت نفس آن‌ها را تقویت کند.

چه کسانی خواهان عمل پروتز گونه و کاشت گونه هستند؟


اگر شما به دنبال اصلاح چهره‌ی خود با هدف رسیدن به ظاهری زیبا، خوشایند و جوان هستید، جراحی پروتز گونه برای شما مناسب است. عمل پروتز گونه می‌تواند بدشکلی‌های ایجاد شده در اثر جراحت و یا نقص‌هایی که از بدو تولد با شما هستند یا در سنین بزرگسالی بوجود می‌آیند را اصلاح کند. شما باید واقع‌گرایانه نسبت به آنچه حاصل این جراحی خواهد بود، بنگرید و با خطرات و عوارض پروتز گونه آشنا باشید.

اگر شما نیز به دنبال پروتز گونه‌های خود هستید، ما شما را به انجام مشاوره با دکتر جعفری‌پور دعوت می‌کنیم. در طول این مشاوره، با توجه به نگرانی‌های شما، گزینه‌های در دسترس مورد بررسی قرار خواهند گرفت و در مورد انجام این عمل و خطرات آن و همچنین سایر روش‌ها جایگزین نیز صحبت خواهد شد.

برای دریافت مشاوره و طرح سوال درباره پروتز گونه می توانید با دستیاران دکتر جعفری پور صحبت کنید. شماره تماس 36266851-031

فرآیند کاشت گونه


قبل از عمل کاشت گونه

 • اندازه. بسیار مهم است که به دقت در مورد اهداف خود از انجام این جراحی صحبت کنید. این جراحی باید تقارنی زیبا را برای چانه، بخش میانی صورت و بخش بالایی آن ایجاد کند.
 • نوع پروتز. پروتز‌های گورتکسی به بافت‌ها اجازه می‌دهند از درون رشد کنند و احساسی طبیعی را ایجاد می‌کنند.
 • استعمال دخانیات. ضروریست که 3 هفته قبل از این جراحی و تا زمانیکه زخم‌ها بهبود یابند یا حداقل 2 هفته پس از آن از استعمال دخانیات پرهیز شود.
 • دارو. از مصرف داروهای مسکنی از قبیل آسپرین یا ایبوپروفن، 2 هفته قبل و بعد از عمل پرهیز شود.

در طول عمل برجسته‌سازی گونه

 • بیهوشی. معمولاً بیهوشی عمومی همراه با بی‌حسی موضعی گونه‌ها در روز جراحی انجام می‌شود.
 • زخم. برش‌هایی در داخل دهان ایجاد می‌شوند.
 • بخیه‌ها. معمولاً 1 الی 2 هفته پس از جراحی جذب خواهند شد.

پس از عمل کاشت گونه

 • پوشش گونه. استفاده از پوششی برای گونه‌ها 2 تا 3 هفته پس از عمل بسیار سودمند خواهد بود.
 • ورزش. از انجام ورزش‌های شدید تا 4 هفته و ورزش‌های تماسی تا 6 هفته پس از پروتز گونه پرهیز شود.
 • رژیم غذایی. رژیم غذایی نرمی برای مدت 7 روز انتخاب شود. پس از هر وعده‌ی غذایی با یک دهانشویه‌ی ضد باکتری دهان شستشو شود یا شیر مصرف شود.
 • تورم. تورم برای مدت 2 الی 3 هفته در حالت عادی انتظار می‌رود. نتایج نهایی 6 الی 12 هفته پس از عمل مشاهده خواهند شد.

انتظارات پس از عمل کاشت گونه

پس از جراحی کاشت گونه ، بیمار معمولاً کمتر از 24 ساعت بستری و تحت نظارت‌های پس از عمل قرار می‌گیرد. گاهی اوقات در صورتی که جراحی گونه همراه با سایر جراحی‌های زیبایی انجام شود، یک شب بستری نیاز خواهد بود. پس از عمل کاشت گونه صورت اندک دردی وجود خواهد داشت. نتایج این عمل بسیار ظریف و در عین حال به طرز چشمگیری ظاهر کلی بیمار را بهبود خواهند داد.

خطرات عمل کاشتگونه


خطرات مرتبط با جراحی برجسته کردن گونه ، وجه مشترک همه‌ی عمل‌های جراحی است. با این حال عوارض این عمل نادر است. کبودی ممکن است اتفاق بیافتد و معمولاً 2 هفته طول خواهد کشید تا آثار آن ناپدید شوند، لیکن خونریزی شدید نادر است. عفونت کمتر اتفاق می‌افتد (کمتر از 5/. درصد) و معمولاً با یک دوره مصرف آنتی‌بیوتیک مناسب حل خواهد شد. جابه‌جایی پروتز در اوایل دوران پس از جراحی امکان‌پذیر است. در دوران بهبودی از وارد آوردن فشار به  گونه‌ها در هنگام خواب، ماساژ صورت یا حرکات بیش از حد آن خودداری شود. تغییر در احساس اطراف گونه‌ها مورد انتظار است و معمولاً 6 تا 12 هفته پس از جراحی به حالت طبیعی خود بازمی‌گردد.

روش‌های جایگزین عمل پروتز گونه و کاشت گونه


در صورتی که جراحی برجسته‌سازی گونه مطلوب و مناسب نباشد، روش‌های بدون جراحی شکل دادن به گونه که با تزریق موادی مانند کلاژن و رستیلن انجام می‌شوند، می‌توانند در روشی ساده و با بی‌حسی موضعی، شکل و تقارن صورت را اصلاح کنند. برای حفظ نتایج مطلوب، این عمل باید مرتباً تکرار شود. در روشی دیگر، عمل برجسته‌سازی، از طریق تزریق چربی‌ از جنس بافت‌های بدن بیمار به گونه‌ها انجام می‌شود، که نتایج ماندگارتری دارد.

هزینه پروتز گونه


هزینه پروتز گونه شامل هزینه‌ی بیهوشی، هزینه‌های مرکز درمانی و دستمزد جراح می‌شود. از آنجاییکه این جراحی اغلب همراه با عمل‌های لیفت صورت و پیشانی انجام می‌شود، هزینه ی جراحی گونه با هزینه های مربوط به بیهوشی و مرکز درمانی ادغام خواهند شد.


.

مطب : ایران - اصفهان - خیابان توحید- چهارراه پلیس- مجتمع ماکان 3 طبقه4- واحد 19

تلفن: 36266851-031

تلگرام 0098-9130148085

email : info@drjafaripour.com
.

تمام حقوق سایت برای دکتر جعفری پور محفوظ است

پرسش و پاسخ