جراحی بینی | عمل بینی | جراحی زیبایی

ghe

بینی یکی از مشخص‌ترین اجزاء صورت است که کارکرد آن برای زندگی روزمره حیاتی است. اگر شکل بینی خود را دوست نداشته باشید یا از عارضه‌هایی رنج ببرید که نفس کشیدن را برایتان دشوار سازد، مسلماً کیفیت زندگی‌تان نیز تحت الشعاع قرار می‌گیرد. عمل بینی یا رینوپلاستی عارضه‌های فیزیولوژیکی را اصلاح می‌کند که توانایی بیمار را برای نفس کشیدن مختل می‌سازد. زیبا و خوش فرم کردن بینی نیز یکی از اهدف معمول رینوپلاستی است. رینوپلاستی عملی بسیار پیچیده است که به مهارت بالای جراح نیاز دارد. بنابراین جراحی را انتخاب کنید که در زمینه جراحی زیبایی صورت از تجربه گسترده‌ای برخوردار باشد و سابقه انجام ده‌ها عمل موفق بینی را در کارنامه خود داشته باشد.

همان‌طور که می‌دانید به جز عمل زیبایی بینی، جراحی‌های دیگری نیز بر روی بینی انجام می‌شود. اگرچه جراحی زیبایی بینی طرفداران بسیاری دارد و روشی پذیرفته شده برای زیباتر کردن صورت محسوب می‌شود، اما نباید از یاد برد که جراحی بینی انواع مختلفی دارد که هر یک هدف خاصی را دنبال می‌کند. بدن هر انسانی منحصر به فرد است، بنابراین هیچ دو عمل زیبایی بینی، و در کل هیچ دو عمل جراحی، کاملاً مانند هم نیست. بهترین روش برای دستیابی به نتایج رضایت‌بخش مراجعه به بهترین جراح بینی و متخصصی است که بتواند اهداف و انتظارات شما را با بهره‌گیری از محافظه کارانه‌ترین رویکردهای ممکن جامه عمل بپوشاند. جهت دریافت نوبت مشاوره و یا رزرو وقت با شمارهی 36266851-031 تماس بگیرید.

انواع جراحی های انجام شده توسط جراح بینی


کوچک کردن بینی

 

de1

هدف از عمل کوچک کردن بینی کاملاً مشخص است، جراح بینی را در این عمل کوچک می‌کند. بیماران می‌توانند پس از انجام این عمل بینی کوچکتری داشته باشند یا بخش‌های معینی از بینی مانند نوک بینی و قوز یا برجستگی روی بینی را کوچک‌تر کنند. جراح برای تغییر اندازه بینی غالباً بخشی از غضروف و یا استخوان را از بینی برمی‌دارد تا شکل و اندازه دلخواه به دست آید.

جراح پلاستیک صورت بینی بیمار را در جلسه مشاوره معاینه می‌کند، نسبت بین اجزاء صورت را اندازه‌گیری می‌کند و تغییر دقیقی را که باید ایجاد شود، تعیین می‌کند. به این ترتیب جراح می‌تواند روش مناسب رفع مشکلات و دستیابی به نتایج مطلوب را طراحی کند.

روش اکثر جراحی‌های رینوپلاستی مشابه است؛ جراح در ابتدا برش‌هایی را ایجاد می‌کند. صرف نظر از این که جراحی به روش باز یا بسته انجام شود و برش‌ها کجا زده شود، غضروف و یا استخوان برداشته می‌شود تا بینی کوچکتر شود. اگر بیمار فقط بخواهد بخش‌های خاصی از بینی، برای مثال قوز یا سوراخ بینی، را کوچک کند، جراح عمل را با تمرکز بیشتری انجام می‌دهد. جراح تغییراتی را مطابق با طرح درمان تایید شده در جلسه مشاوره ایجاد می‌کند تا در نهایت به نتیجه مطلوب برسد. پوست روی بینی دستکاری نمی‌شود، چون پوست خود به خود جمع می‌شود و روی ساختار جدید بینی را می‌پوشاند. پس از اتمام عمل کوچک کردن بینی، تناسب بین بینی و بقیه صورت بهبود می‌یابد و دیگر یک بینی بزرگ در میان صورت جلب توجه نمی‌کند.

عمل بزرگ کردن بینی

 

de2

جراح از گرفت (پیوند) بافت یا استخوان برای بزرگ کردن پل و یا نوک بینی استفاده می‌کند. جراح در بسیاری از موارد غضروف را از دیگر بخش‌های بینی، برای مثال تیغه میانی بینی (سپتوم) می‌گیرد. اما اگر بیمار بافت کافی در این ناحیه نداشته باشد، جراح بینی می‎تواند از مواد مختلفی، مانند آلوپلاست (ایمپلنت سنتزی)، آلوژن (گرفته شده از بدن انسان) یا اتولوگ (به دست آمده از بدن خود بیمار) برای بزرگ کردن بینی استفاده کند. چنانچه شکل بینی به شدت مخدوش شده باشد، پیوند پوست برای ضخیم کردن پوست لازم است تا بازسازی رضایت‌بخشی انجام شود.

رینوپلاستی پس از آسیب دیدگی

 

de3

ساختار بینی بسیار ظریف است و از بخش‌های کوچک و حساسی تشکیل می‌شود که به هم متصل می‌شوند تا بینی شکل بگیرد. در اثر صدمه دیدن بینی مشکلات متعددی برای این ساختار پیچیده و ظریف پیش می‌آید که از آن جمله می‌توان به شکستگی بینی، آسیب دیدن غضروف، تغییرات مشخص بینی، انحراف داخلی، عدم تقارن داخلی و خارجی و مشکلات تنفسی بینی اشاره کرد.

خونریزی بینی نیز نگران کننده است، چون گاهی لخته خون اطراف تیغه بینی ایجاد می‌شود و مانع از جریان یافتن عادی خون می‌شود. این عارضه به مرگ غضروف بین مجاری هوا می‌انجامد و در اصطلاح عارضه هماتوم سپتوم به وجود می‌آید. در نتیجه پل بینی از بین می‌رود و بدشکلی بینی بوکسور یا بینی زینی شکل بروز می‌یابد.

رینوپلاستی پس از آسیب دیدگی با هدف درمان ناهنجاری‌هایی انجام می‌شود که مجاری عبور هوا را مسدود می‌کند. شایع‌ترین علل این نوع آسیب دیدگی‌ها تصادف خودرو، جنگ و مبارزه و آسیب‌های ورزشی است.

رینوپلاستی بازسازی

 

de4

چنانچه بافت سرطانی بینی برداشته شود یا صورت آسیب ببیند، نبودن بافت شکل بینی را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد. رینوپلاستی بازسازی عملی است که با هدف بازسازی بافت برداشته شده یا آسیب دیده انجام می‌شود. برای عمل بازسازی از گرفت و فلپ‌های گرفته شده از بدن خود بیمار برای جایگزینی بافت از بین رفته استفاده می‌شود. جراحی بازسازی عملی پیچیده است و گاهی اوقات لازم است که چندین عمل جراحی در یک بازه زمانی چند ماهه انجام شود.

رینوپلاستی ترمیمی

 

de5

جراحی ترمیمی بینی به منظور ترمیم شکل و عملکرد مخدوش شده در عمل اولیه بینی انجام می‌شود. بسیاری از بیماران پس از عمل اول بینی نمی‌توانند به خوبی از راه بینی نفس بکشند یا این که از شکل بینی خود پس از عمل رضایت ندارند.

جراحی رفع انحراف بینی

 

de6

عمل سپتوپلاستی به منظور اصلاح انحراف تیغه میانی بینی (سپتوم) انجام می‌شود. سپتوم دیواره‌ای از جنس استخوان و غضروف است که بینی را به دو بخش (دو سوراخ بینی) تقسیم می‌کند. انحراف بینی زمانی رخ می‌دهد که تیغه بینی به یک سمت حرکت کند. انحراف تیغه بینی در برخی افراد مادرزادی است، البته ممکن است پی‌آمد آسیب دیدن بینی نیز باشد.

جراحی شاخک بینی (توربینوپلاستی)

شاخک بینی در این عمل کوچک می‌شود. به طور خلاصه شاخک بینی ساختارهایی است که در امتداد دیواره کناری بینی قرار دارد. گاهی اوقات این شاخک‌ها متورم و باعث گرفتگی بینی می‌شود. در این شرایط شاخک بینی کوچک می‌شود تا بیمار بهتر نفس بکشد.

جراحی پره بینی

در این عمل کناره‌های کف بینی یا پره بینی تغییر شکل داده می‌شود. در اکثر موارد سوراخ بینی کوچک و تنگ می‌شود تا پره بینی با پایه بینی و ساختارهای دیگر آن متناسب شود.

پولیپ بینی

 

de7

پولیپ بینی غالباً با آلرژی و تحریک مرتبط است. این زائده‌های خوش خیم که نرم و ژلاتینی و برآمده است، داخل مجاری بینی ایجاد می‌شود. جراح وسیله‌ای مانند کمند را وارد سوراخ بینی کمک می‌کند و پولیپ را به دقت می‌برد و جدا می‌کند. متاسفانه احتمال عود پولیپ بینی بالا است؛ به همین دلیل بیماران باید درمان دارویی آلرژی را پس از جراحی همچنان ادامه دهند.

جراحی آندوسکوپی سینوس

 

de8

جراح بافت بیمار تشکیل دهنده پولیپ را برمی‌دارد و مشکلات ناشی از التهاب سینوس را برطرف می‌کند. جراح آندوسکوپ را از راه سوراخ بینی وارد حفره بینی می‌کند و پولیپ را با استفاده از وسایل جراحی کوچک می‌برد. گاهی اوقات لازم است که جراح دهانه بین سینوس‌ها و مجاری بینی را پهن‌تر کند تا توانایی تنفسی بیمار بهبود یابد. جراحی آندوسکوپی سینوس یک عمل سرپایی است.


.

مطب : ایران - اصفهان - خیابان توحید- چهارراه پلیس- مجتمع ماکان 3 طبقه4- واحد 19

تلفن: 36266851-031

تلگرام 0098-9130148085

email : info@drjafaripour.com
.

تمام حقوق سایت برای دکتر جعفری پور محفوظ است

پرسش و پاسخ