جراحی بینی | عمل بینی | جراحی زیبایی

bas

رینوپلاستی به مجموعه‌ای از تکنیک‌های جراحی گفته می‌شود که می‌توان از آن‌ها را برای تغییر ظاهر و ساختارهای درونی بینی استفاده کرد. بسیاری از افراد هنگام بررسی گزینه‌های رینوپلاستی در می‌یابند که جراحی زیبایی بینی دارای تکنیک‌های مختلفی است. در جراحی، دستیابی به بافت‌های داخلی بینی از طریق برش‌های ایجاد شده در داخل بینی (جراحی بسته بینی) یا از طریق ایجاد برش‌های در داخل و بیرون بینی (جراحی باز بینی) امکان‌پذیر است. با این حال، در این دو روش بسیاری از برش‌های ایجاد شده مشابه یکدیگر بوده و تعداد زیادی از اصول انجام آن‌ها یکسان است.

اغلب، متخصصان جراحی زیبایی صورت هر دو روش باز و بسته را به بیماران خود پیشنهاد می‌کنند. اگرچه ما می‌توانیم با استفاده از تکنیک بسته به انتظارات بیمارانمان پاسخ دهیم، اما این تکنیک بیشتر مناسب افرادی است که به دنبال تغییرات ظریف‌تر یا ساده‌تر هستند. در جراحی باز بینی جراح راحت‌تر می‌تواند به نوک بینی دسترستی داشته باشد که به همین دلیل این تکنیک برای کار بر روی نوک بینی بهتر است. جراحی باز بینی برای موارد ترومای (آسیب) شدید گزینه بهتری است، در حالی که جراحی بسته بینی یا رینوپلاستی بسته مناسب افرادی است که مشکلات جزئی‌تری دارند. برای اخذ نوبت مشاوره، بررسی و تشخیص بهترین روش جراحی زیبایی بینی می‌توانید با ما از طریق شماره‌ 36266851-031 تماس حاصل فرمایید.

جراحی بسته بینی چیست؟


bas1

جراحی بسته بینی تکنیکی است که در آن اصلاحات و تغییر شکل‌های بینی از داخل بینی انجام می‌شود، تا دیگر نیازی به ایجاد برش در قاعده بینی نباشد. این تکنیک برای بیمارانی مناسب است که برای اولین بار جراحی زیبایی بینی داشته‌اند.

یکی از تفاوت‌های اصلی بین تکنیک‌های باز و بسته این است که در تکنیک بسته نیازی به استفاده از برش شبیه v معکوس در قاعده بینی نیست. بنابراین، در تکنیک بسته هیچ اسکاری (جای زخم) در بیرون بینی به جا نمی‌ماند.

مزایا


عمل بسته بینی دارای مزایای زیر است:

 • نیاز کمتر به برش
 • کاهش احتمال تحلیل تکیه‌گاه نوک بینی
 • کاهش ورم و کبودی دور چشم بعد از عمل
 • کاهش احتمال تشکیل اسکار یا بروز عوارض ناشی از جراحی
 • قابلیت ایجاد تغییراتی دقیق با ظاهری طبیعی
 • تغییرات ایجاد شده در بینی قابل‌ پیش‌بینی‌تر بوده و در مدت کوتاه‌تری، از طریق لمس، قابل احساس خواهند بود.
 • قابلیت دستیابی به بهبودهای مورد نظر بدون نیاز به شکافتن بینی
 • کوتاه‌تر بودن زمان عمل
 • کاهش احتمال ضعف و ناخوشی ناشی از عمل، خصوصاً در بیماران مسن‌تر
 • از بین رفتن احتمال ایجاد هرگونه اسکار در سطح بیرونی قاعده بینی
 • کاهش ورم بعد از عمل
 • بازگشت سریع‌تر به ظاهر طبیعی

bas2

چه کسانی فرد متقاضی مناسب برای جراحی بسته بینی هستند؟


افراد مناسب برای جراحی بسته بینی معمولاً دارای بدشکلی‌های غیرپیچیده، تقارن نوک بینی و یک پل بینی متناسب و متقارن بوده و سابقه ضرب‌دیدگی شدید بینی ندارند. بینی‌های شدیداً کج یا نامتقارن گزینه‌های مناسبی برای این تکنیک نیستند.

بیمار چگونه باید برای جراحی بسته بینی آماده شود؟


بیمار ابتدا باید با جراح مشاوره کند تا گزینه‌های موجود برای او توضیح داده شوند. در اینجا جراح تعیین خواهد کرد که بیمار متقاضی مناسب برای عمل بسته بینی هست یا خیر. اگر بیمار سیگاری باشد، جراح از وی می‌خواهد، برای جلوگیری از بروز برخی عوارض، مدتی قبل از جراحی کشیدن سیگار را متوقف کند.

از آنجا که برخی داروها می‌توانند در فرایند بهبود اخلال ایجاد کنند، بیمار می‌بایست در هنگام ارائه تاریخچه پزشکی خود به جراح، نام داروهایی که مصرف می‌کند را نیز ذکر کند. از آنجا بینی هر شخصی با دیگری تفاوت دارد، در هنگام جراحی شکل، پوست و وضعیت کلی بینی بیمار نیز در نظر گرفته می‌شود.

جراحی بسته بینی چگونه انجام می‌شود؟


bas3

در جراحی بسته بینی تمامی برش‌ها در داخل بینی ایجاد می‌شوند. عمل بسته بینی یا رینوپلاستی بسته معمولاً حدود 2 ساعت زمان می‌برد، البته در برخی موارد پیچیده‌تر تا 3 ساعت نیز طول می‌کشد.

عمل بسته بینی برای پزشک یک جراحی پیچیده و ظریف بوده اما برای بیمار یک عمل ساده و راحت است. به منظور فراهم آوردن بالاترین سطح ایمنی و راحتی، جراحی در یک بیمارستان مجهز انجام می‌شود. در جراحی بسته، هیچگونه برشی در قاعد بینی (ناحیه بین دو پره بینی) ایجاد نمی‌شود. در مقابل، تمامی عمل از طریق حفره‌های طبیعی بینی انجام می‌گیرد. در این تکنیک بعد از ایجاد برش‌ها، پوست قرار گرفته بر روی استخوان‌ها و غضروف بینی به آرامی بالا برده می‌شود تا جراح بتواند با دسترسی به ساختارهای داخلی بینی، شکل آن را تغییر دهد. تقریباً در تمام موارد جراح می‌تواند تنها با جابجا کردن غضروف موجود عمل را انجام دهد، اما گاهی نیاز می‌شود که کمی بافت از بینی برداشته شده یا به آن اضافه شود.

بعد از اتمام عمل بسته بینی، برش‌های ایجاد شده، بدون نیاز به قرار دادن گاز یا پنبه در داخل بینی، و تنها با استفاده از بخیه بسته می‌شوند. سپس روی بینی گچ یا اسپلینت قرار داده شده و بیمار، که تمام طول مدت عمل را در خواب بوده است، مستقیماً به اتاق ریکاوری برده می‌شود و تا زمانی که هوشیاری کامل خود را به دست بیاورد، در آنجا باقی می‌ماند.

در عمل بسته، تشکیل جای زخم چگونه خواهد بود؟


از آنجا که در این روش هیچ برشی بروی سطح بیرونی بینی ایجاد نمی‌شود، بعد از بهبودی هیچگونه اسکار (جای زخم) آشکاری وجود نخواهد داشت. در اینجا، برش‌ها در داخل بینی ایجاد می‌شوند، که به همین دلیل بعید است بعد از جراحی اسکار قابل مشاهده‌ای تشکیل شود.

بهبودی بعد از جراحی بسته بینی چه مزایایی دارد؟


در تکنیک بسته بافت‌های کمتری شکافته می‌شود، که در نتیجه، ورم بعد از عمل نیز کمتر خواهد بود. به علاوه، طول دوره بهبودی معمولاً در مقایسه با جراحی باز بینی کمتر است، که البته این مورد به میزان پیچیدگی عمل بستگی دارد.

هزینه جراحی بسته بینی


هزینه جراحی بسته بینی یا رینوپلاستی بسته به عوامل زیر بستگی دارد:

 • اینکه جراحی بسته بینی اولین جراحی بوده یا برای اصلاح اشتباهات جراحی بینی قبلی انجام ‌شود (جراحی ترمیمی یا ثانویه)
 • هزینه کلی جراحی به تعداد جراحی‌های موارد نیاز برای دستیابی به بینی مناسب بستگی دارد.
 • وجود مشکلات عملکردی بینی نیز نقش عمده‌ای در تعیین قیمت دارد. برای مثال، اگر نیاز باشد در حین عمل تعدادی پولیپ برداشته شده یا برخی مشکلات سینوسی رفع شوند، جراح از قبل موضوع را با شما در میان گذاشته و هزینه این موارد را نیز اعلام خواهد کرد.
 • هزینه بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی، بسته به اینکه کدام یک را انتخاب کنید، به هزینه‌های کلی عمل اضافه خواهد شد.
 • تجربه و سطح معلومات جراح در تعیین هزینه جراحی بسته بینی نقش دارد.
 • محلی که در آن عمل زیبایی بینی را انجام می‌دهید به اندازه سایر موارد مهم است.
 • همچنین، نیاز به پیوند بافت از بدن یا نوع مصنوعی آن نیز در هزینه جراحی بینی تأثیر خواهد داشت.

.

مطب : ایران - اصفهان - خیابان توحید- چهارراه پلیس- مجتمع ماکان 3 طبقه4- واحد 19

تلفن: 36266851-031

تلگرام 0098-9130148085

email : info@drjafaripour.com
.

تمام حقوق سایت برای دکتر جعفری پور محفوظ است

پرسش و پاسخ