جراحی بینی | عمل بینی | جراحی زیبایی

an-rl-before-after-nose-550x366
 

چهره مهم‌ترین بخش از بدن ماست. از میان اجزاء صورت، بینی نقش مهم و قابل توجهی دارد. از آنجا که بینی در مرکز صورت واقع شده، کانون توجه است. بنابراین داشتن یک بینی نامتقارن منجر به احساس ناخوشایند و مخدوش از تصویر بدن خود می‌شود و اعتماد به نفس ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. بینی عروسکی یا فانتزی، محبوب‌ترین بینی در بین افراد است و یکی از تاثیرگذارترین انواع بینی است که غالباً افراد خواهان آن هستند. اگر برای جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) و جراحی بینی استخوانی برنامه ریزی می کنید مسلماً برآورده قیمت و هزینه عمل جراحی بینی یکی از اولویت های شما خواهد بود.

دکتر جعفری‌پور معتقدند که عمل جراحی بینی عروسکی یا فانتزی عمل مناسبی نیست به این دلیل که این جراحی علاوه یر این که ساختار طبیعی بینی را به هم می‌زند، در بسیاری از موارد مشکلات تنفسی نیز ایجاد می‌کند. اما تا جایی که این عمل، عملکرد تنفس در فرد را دچار اختلال نکند این عمل انجام می‌شود. جهت اطلاعات بیشتر به مقاله راهنمای جراح بینی مراجعه شود.

ویژگی‌های جراحی بینی عروسکی


برجسته‌ کردن پل بینی: طی عمل جراحی، پل بینی صاف، توسط یک برش داخلی بینی، برجسته می‌شود. برجسته کردن پل بینی با استفاده از پروتز مصنوعی یا اتوپلاستی انجام می‌شود.

23

بالا بردن نوک بینی: با جراحی رینوپلاستی بینی، نوک بینی کمی به سمت بالا متمایل می‌شود. این تصویر با افکت‌های برجسته‌نمایی و روتوش شده با زاویه علمی نازولابیال شخصی‌سازی شده است.

24

نوک زاویه دار و زیبای بینی: نوک بینی عروسکی (بینی فانتزی)، متمایزترین و مشخص‌ترین نقطه جراحی زیبایی بینی در مقایسه با سایر جراحی‌های رینوپلاستی است. این نقطه، محل اتصال پل بینی به نوک بینی است که به طور طبیعی و ظریف، حالت بینی را عروسکی و فانتزی می‌سازد.

پل بینی صاف و طبیعی: محل قرارگیری پل بینی در وسط پیشانی و مرکز کل صورت است و نقطه مهمی است که تعیین کننده‌ی حالت و تاثیر آن بر سایر اجزاء و ویژگی‌های صورت می‌باشد. جراحی زیبایی بینی عروسکی با طراحی دقیق و هماهنگی با هر یک از ویژگی‌های صورت، فرمی زیبا، برجسته و طبیعی به بینی فرد می‌دهد.

نحوه انجام جراحی زیبایی بینی عروسکی (بینی فانتزی) با رینوپلاستی


جراحی زیبایی بینی فانتزی، بسته به نوع تکنیک و ترجیحات بیمار، می‌تواند تحت بیهوشی موضعی یا عمومی انجام پذیرد. این عمل در مطب جراح بینی ، بیمارستان، یا در یک مرکز جراحی سرپایی انجام می‌شود. برای روش‌های پیچیده ممکن است یک بستری کوتاه مدت در بیمارستان لازم باشد. این عملیات معمولاً 1 تا 2 ساعت (یا بیشتر) طول می‌کشد.

با بی‌حسی موضعی، بینی و منطقه اطراف آن بی‌حس می‌گردد. شما احتمالاً احساس ریلکسی و بی‌حسی خواهید داشت. اما در طول عمل جراحی، بدون احساس درد، بیدار خواهید بود. بیهوشی عمومی اجازه می‌دهد که شما در طی عمل بخوابید.

عمل بینی فانتزی معمولاً از طریق یک برش در داخل سوراخ‌های بینی انجام می‌شود. در برخی موارد، برش از خارج، در اطراف پایه بینی ایجاد می‌شود. این نوع برش برای کار بر روی نوک بینی و یا در صورت نیاز به پیوند غضروف استفاده می‌شود.

جراح ممکن است اسپلینت (آتل فلزی یا پلاستیکی) را در خارج بینی قرار دهد. این کار به حفظ شکل جدید استخوان بعد از پایان عمل جراحی کمک می‌کند. اسپلینت‌های پلاستیکی نرم و یا پک‌های بینی نیز ممکن است در سوراخ‌های بینی قرار داده شود. این کار به حفظ ثبات دیوار حائل بین راه‌های هوایی (تیغه یا سپتوم بینی) کمک می‌کند.

پس از عمل جراحی بینی عروسکی

معمولاً بعد از اتمام جراحی، بیمار می‌تواند در همان روز جراحی به خانه برود. بلافاصله بعد از عمل جراحی، بینی و صورت شما متورم و دردناک خواهد بود. سردرد نیز از عوارض شایع است.

معمولاً می‌توانید تامپون را در طی 3 الی 5 روز از بینی خود خارج کنید، بعد از آن احساس راحتی بیشتری خواهید داشت.

نتایج و پیامدهای جراحی بینی عروسکی

بهبودی کامل چند هفته طول می‌کشد.

الیتام یک روند آهسته و تدریجی است. نوک بینی شما ممکن است چند ماه متورم و بی‌حس باشد. برای مشاهده نتایج نهایی بینی عروسکی خود، ممکن است تا یک سال باید صبر کنید.

آیا جراحی بینی فانتزی برای نوجوانان بی‌خطر است؟


جراحی زیبایی بینی عروسکی (بینی فانتزی) یکی از محبوب‌ترین جراحی‌های زیبایی در میان نوجوانان است. اینکه آیا جراحی بینی فانتزی یک گزینه مناسب است، هم برای نوجوان و هم جراح زیبایی، از اهمیت برخوردار است. پزشکان باید اطمینان حاصل کنند که تصمیم نوجوان برای انجام جراحی زیبایی بینی عروسکی، انتخاب خود بیمار بوده و نتیجه تاثیر همسالان و یا فشار والدین نیست. صرف‌نظر از دلیل تصمیم برای عمل جراحی بینی، پزشکان توصیه می‌کنند که افراد تا سن 14 یا 15 سالگی و پسران چند سال بعد از آن برای انجام جراحی زیبایی بینی فانتزی صبر کنند. زیرا تا آن زمان، بینی به پایان مرحله رشد خود خواهد رسید.

هزینه جراحی زیبایی بینی عروسکی


از آنجا که جراحی بینی عروسکی (بینی فانتزی) برای هر بیمار روش‌های مختلفی دارد، هزینه جراحی بینی عروسکی بسته به تعدادی از عوامل، متفاوت خواهد بود. بیماران باید با جراح خود در خصوص هزینه جراحی بینی، نحوه پرداخت و گزینه‌های تأمین مالی، گفتگو کنند.


.

مطب : ایران - اصفهان - خیابان توحید- چهارراه پلیس- مجتمع ماکان 3 طبقه4- واحد 19

تلفن: 36266851-031

تلگرام 0098-9130148085

email : info@drjafaripour.com
.

تمام حقوق سایت برای دکتر جعفری پور محفوظ است

پرسش و پاسخ