جراحی بینی | عمل بینی | جراحی زیبایی

c700x420-4-620x330

لیزر موهای زائد يک عمل پزشکي است که در آن از يک پرتو قدرتمند و پالس‌دار نور (يا همان لیزر ) براي لیزر موهای زائد صورت و بدن استفاده مي‌شود. عمل لیزر مو زائد به منظور کاهش موهای ناخواسته و داراي ظاهر ناخوشايند انجام مي‌شود. نقاطي از بدن که اين عمل بيشتر در آنجا انجام مي‌شود شامل ران و ساق پاها، زير بغل، روي لب بالايي، چانه و بالاي سينه و لیزر موهای زاید ناحیه تناسلی مي‌باشد. اما امکان استفاده از اين روش براي رفع و ازبین بردن موهای زائد در پرمویی زنان  در تقريباً تمامي نقاط بدن به جز پلک‌ها و نواحي نزديک به آن، وجود دارد.

دکتر جعفری پور با استفاده از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد ازجمله لیزر الکساندریت (alexandrite)، لیزر دیود (diode) و ای لایت (e-light) به رفع  دائمی موهای زائد بدن شما کمک خواهد کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر  و مشاوره درباره دستگاه‌ها و جلسات، لطفا با شماره زیر تماس بگیرید: 36266851-031

فوايد لیزر موهای زائد


 • درجه بالايي از کارآيي
 • آسيبي به پوست وارد نمي‌شود، هر چند که تقريباً عمل دردناکي است.
 • اين عمل با سرعت بالايي قابل انجام است و فقط چند دقيقه تا حداکثر چند ساعت زمان مي‌برد (زمان دقيق آن به ناحيه‌اي از بدن که عمل روي آن انجام مي‌شود بستگي دارد).
 • براي عمل کردن تمامي نقاط حساس بدن (مانند صورت، سينه و پستان) مناسب است.
 • نتايج اين عمل را مي‌توانيد بلافاصله بعد از انجام آن ببينيد.

نکاتي که قبل از لیزر موهای زائد بايد به آنها توجه کنيد


مهم‌ترين نکاتي که لازم است در موقع انتخاب يک پزشک خوب براي انجام رفع موهای زائد در نظر داشته باشيد، عبارت است از:

 • مدرک پزشکي و ميزان تجربه و مهارت فردي که اين عمل را انجام مي‌دهد.
 • کيفيت تجهيزات و وسايل مورد استفاده براي رفع و از بین بردن موهای زائد (دستگاه لیزر)
 • قابليت درمان تمامي انواع پوست‌ها با رنگ‌هاي مختلف به صورت کاملاً ايمن
 • آسودگي و راحتي شما در محل انجام عمل
 • مبلغ دقيق هزينه لازم براي تکميل عمل

نکته مهم بعدي آن است که قبل از انجام عمل رفع موهای زائد بدن با لیزر، يک نوبت مشاوره با پزشک خود تعيين کنيد. اقداماتي که پزشک شما در جلسه مشاوره انجام مي‌دهد عبارت است از:

 • بررسي سوابق پزشکي شما به طور کامل، از جمله داروهايي که احتمالاً مصرف مي‌کنيد.
 • بيان مزايا و عوارض لیزر مو زائد و بررسي انتظارات شما از انجام اين عمل و تشريح دقيق آنچه که عمل لیزر موهای زائد مي‌تواند براي شما انجام دهد و آنچه که نمي‌تواند انجام دهد.

علاوه بر آن، چند نکته خاص ديگر وجود دارد که طي مدتي که براي انجام از بین بردن موهای زائد با لیزر آماده مي‌شويد، لازم است به دقت رعايت کنيد. براي مثال:

 • از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب اجتناب کنيد. برنزه کردن پوست موجب افزايش خطر بروز عوارض جانبي از جمله روشن شدن بيش از حد رنگ پوست در محل عمل خواهد شد. بنابراين در صورتي که پوست خود را برنزه کرده‌ايد – چه از طريق آفتاب گرفتن و چه با استفاده از محصولات و دستگاه‌هاي برنزه کننده – براي انجام عمل لیزر بايد صبر کنيد تا رنگ برنزه پوست شما به طور کامل محو شود. برخي از پزشکان توصيه مي‌کنند که قبل از انجام عمل لیزر موهای زائد تا شش هفته از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب خودداري شود.
 • از موکَن، کرم موبَر و الکتروليز استفاده نکنيد. اين روش‌هايي که براي رفع موهای زائد استفاده مي‌شود مي‌تواند به ريشه (فوليکول) موها آسيب وارد کند و باعث اختلال در کار لیزرشود.

تراشيدن موها با تيغ اشکالي ندارد، زيرا محور تار مو حفظ مي‌شود و به فوليکول مو هم آسيبي وارد نمي‌شود. در واقع حتي توصيه مي‌شود که موها را قبل از عمل لیزر با تيغ بتراشيد تا لیزر موهای زائد به جاي ريشه مو، آن قسمت از مو که در بالاي سطح پوست قرار دارد را حذف نکند. تأثير لیزر بر موهای روی پوست مي‌تواند باعث سوختن مو و احساس ناراحتي براي شما شود.

مراحل لیزرموهای زائد


آماده‌سازی برای عمل لیزر موهای زائد

قبل از انجام عمل لیزر موهای بدن، ممکن است موهای واقع در ناحيه مورد عمل با قيچي کوتاه شود. يک عينک محافظ هم به شما داده مي‌شود تا چشمان شما از پرتوهاي لیزر آسيبي نبيند. همچنين ممکن است يک پماد بي‌حسي موضعي روي پوست شما بمالد تا درد و ناراحتي شما در زمان عمل کاهش پيدا کند.

در زمان درمان لیزر موهای زائد

پزشک يک ابزار دستي لیزر را بر روي پوست شما مي‌گذارد. بسته به نوع دستگاه لیزر مورد استفاده، ممکن است يک وسيله خنک‌کننده در نوک آن تعبيه شده باشد و يا از يک ژل يخ براي سرد کردن و محافظت از پوست محل عمل استفاده شود.

براي از بين بردن موهای زائد، يک پرتو لیزر از پوست عبور داده مي‌شود و به سمت يکي از فوليکول‌هاي مو هدايت مي‌شود. گرماي شديدي که اين پرتو  لیزر توليد مي‌کند، فوليکول مو را از بين مي‌برد و مانع از رشد مجدد آن تار مو در آينده مي‌شود.

پرتو لیزر که بر روي پوست اعمال مي‌شود از پوست عبور مي‌کند و به فوليکول‌ها يا همان کيسه‌هاي ريزي که رشد مو از آنجا آغاز مي‌شود، مي‌رسد. گرماي شديدي که اين پرتو لیزر توليد مي‌کند، فوليکول مو را از بين مي‌برد و مانع از رشد مجدد آن تار مو در آينده مي‌شود. در اين هنگام احتمالاً کمي ناراحتي و احساس سوزش براي شما پيش مي‌آيد و به خاطر تأثير ابزار خنک کننده دستگاه، ممکن است احساس يخ کردن پوست را هم داشته باشيد.

عمل کردن يک قسمت کوچک از پوست، مانند روي لب بالايي، فقط چند دقيقه زمان مي‌برد. اما براي عمل کردن قسمت‌هاي بزرگتر پوست، مانند ناحيه کمر ممکن است به چند ساعت زمان نياز داشته باشد.

بعد از عمل لیزر موهای زائد

در دو ساعت اول بعد از عمل لیزر موی زائد ممکن است پوست شما در محل عمل دچار قرمزي و تورم شود. به منظور کاهش شدت ناراحتي پوست، مي‌توانيد روي آن يخ بگذاريد. اگر پوست شما بلافاصله بعد از عمل لیزر علائم ناراحتي و قرمزي را نشان دهد، ممکن است پزشک شما يک کرم استروئيدي را بر روي ناحيه مورد عمل بمالد.

بعد از اتمام عمل لیزر و حذف موهای زائد لازم است از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداري کنيد. همچنين بايد از برنزه کردن پوست خود چه به وسيله نور آفتاب و چه به وسيله دستگاه‌هاي برنزه کننده، اکيداً اجتناب کنيد. حتي وقتي که پوست شما به طور کامل بهبود پيدا مي‌کند، باز هم در طول روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنيد.

ضمناً لازم است آماده باشيد که طي چند روز تا چند هفته اول بعد از عمل، موهای زائد از بين رفته را از روي پوست خود بتراشيد. بعضي از افراد در اين زمان به اشتباه تصور مي‌کنند که موهای زائد آنان دوباره رشد کرده است.

نتايج

نتایج عمل لیزر موهای زاید از شخصی به شخص دیگر تفاوت زیادی دارد و می‌تواند به ناحیه‌ای از بدن یا صورت که تحت عمل قرار گرفته است، بستگی داشته باشد. دقت کنید که هر چند عمل لیزر به طور مؤثری رشد مو را کند می‌کند اما هیچ تضمینی وجود ندارد که بتواند موی زائد را به طور دائمی از بین ببرد.

چند روش مختلف برای افزایش دوام نتایج عمل لیزر وجود دارد، اما با وجود استفاده از این روش‌ها باز هم احتمال رشد این موها وجود خواهد داشت. به منظور دستیابی به بهترین نتایج، بهتر است عمل لیزر را در 4 تا 6 جلسه و به فاصله هر 6 هفته یک بار انجام دهید. علاوه بر آن ممکن است به چند جلسه اضافی برای حفظ نتایج عمل و افزایش ماندگاری آن نیاز باشد که در این صورت احتمالاً یک بار در هر 6 تا 12 ماه این عمل انجام می‌شود.

برای نقاط خاصی از بدن (از جمله صورت مردان) ممکن است تعداد جلسات لازم برای دستیابی به نتایج مطلوب در حد قابل توجهی بیشتر از نواحی دیگر بدن باشد.

15

عوارض جانبی فرآیند لیزر موهای زائد


اگرچه عمل لیزر موهای زائد معمولاً هیچ گونه خطر جدی برای کسانی که آن را انجام می‌دهند به همراه ندارد، اما به هر حال برخی عوارض جانبی احتمالی بعد از تقبل   هزینه لیزر موهای زاید را باید مد نظر داشت.

 1. استفاده از لیزر برای حذف موهای زائد بدن مستلزم تولید گرمای زیادی برای سوزاندن آن موها می‌باشد. در بعضی از بیماران، این گرما ممکن است باعث سوختگی پوست شود. سوختگی ناشی از لیزر بیشتر در افرادی که پوست تیره دارند اتفاق می‌افتد، زیرا پوستی که رنگدانه‌های بیشتر و تیره‌تری دارد نور لیزر را با سهولت بیشتری جذب می‌کند. البته در اغلب موارد، این سوختگی‌ها در حد خفیف و ناچیز است.
 2. ممکن است لیزر به چشم‌ها نیز آسیب برساند، بنابراین استفاده از عینک محافظ در زمان عمل لیزر اهمیت بسیار زیادی دارد و هرگز نباید در این مورد سهل‌انگاری شود.
 3. خارش پوست یکی از عوارض جانبی معمول در زمان عمل لیزر موهای زائد و تا مدتی بعد از آن می‌باشد.
 4. پوست بدن در محل مورد عمل تا چند روز بعد از عمل به رنگ قرمز در می‌آید و احتمال دارد که در اطراف فولیکول مو نیز ورم ایجاد شود.
 5. درد، سوزش و بی‌حسی در اطراف ناحیه مورد عمل احتمالاً شایع‌ترین عوارض جانبی در بیماران مختلف خواهد بود که البته حالت طبیعی دارد و پس از مدتی برطرف می‌شود.
 6. در افرادی که پوست حساس دارند ممکن است کمی خون‌مردگی در زیر پوست ایجاد شود. این عارضه جانبی نیز فقط در چند روز اول بعد از عمل مشاهده می‌شود و در مدت کوتاهی بعد از آن برطرف می‌شود.

انواع لیزر مورد استفاده برای از بین بردن موهای زائد


به طور کلی نمی‌توان گفت که یک نوع از لیزر برای همه افرادی که عمل رفع و از بین بردن موهای زائد را انجام می‌دهند، ایده‌آل است. در واقع بسته به نوع و رنگ پوست شما، بعضی از انواع لیزر کارآیی بیشتری نسبت به انواع دیگر دارد.

16

لیزر الکساندریت (لیزر الکس)

لیزر الکس از سریع‌ترین نوع در بین تمامی انواع لیزر موی زائد به شمار می‌رود و یکی از پُرکاربردترین لیزرها برای از بین بردن موهای زائد می‌‌باشد.

مزایای دستگاه الکساندریت

 • قدرت نفوذ این نوع از لیزر به داخل پوست، بسیار خوب است.
 • این نوع از لیزر بیشتر برای موهای ریز و نازک که سایر انواع لیزر قادر به از بین بردن آنها نیست، مناسب می‌باشد.
 • این سریع‌ترین نوع لیزر می‌باشد.
 • اندازه نقاط هدف در آن بزرگ (تا 18 میلی‌متر) و سرعت تکرار آن بالا می‌باشد.
 • این نوع از لیزر برای کسانی که رنگ پوست سفید دارند، کارآیی بسیار خوبی دارد.
 • با استفاده از این نوع لیزر می‌توان نواحی وسیعی از بدن را در عرض مدت کوتاهی عمل کرد. به طوری که عمل لیزر برای کل ناحیه کمر در عرض کمتر از 30 دقیقه قابل انجام خواهد بود.

17

لیزر ای لایت

این نوع از لیزر برای جوانسازی پوست، برداشتن خال‌های کوچک، رفع عوارض رنگدانه‌ای، تنگ‌شدگی عروق خونی در زیر پوست، حذف موهای زائد و زیباسازی سینه‌ها به کار می‌رود. در هر ابزار دستی این دستگاه، 5 فیلتر مختلف تعبیه شده است.

مزایای دستگاه ای لایت

 1. امکان رفع کک و مک، لکه‌های خورشیدی، لکه‌های پیری، جای جوش و آکنه
 2. برطرف کردن اتساع رگ‌های خونی صورت، بهبود متابولیسم پوست و روشن کردن رنگ پوست
 3. جوانسازی پوست با حذف چروک‌های ریز، خال‌های رنگدانه‌ای، کک و مک، آثار عنکبوتی شدن عروق در زیر پوست
 4. حذف موهای زائد از هر نقطه‌ای از بدن
 5. کشیدن پوست و بهبود انعطاف‌پذیری، استحکام و رنگ آن
 6. امکان اعمال انرژی امواج رادیوفرکانس (RF) بر روی هر نوع پوست، بدون خطر بروز عوارض لیزر موهای زائد
 7. امکان تلفیق این نوع از لیزر با روش رادیوفرکانس که باعث کاهش خطر سوختگی پوست و کاهش قابل توجه درد و ناراحتی بیمار در زمان انجام عمل می‌شود.
 8. با استفاده از لیزر ای لایت می‌توان نتایج خوبی در مورد موهای ظریف و نازک به دست آورد و خطرات ناشی از روش‌های سنتی IPL را نیز حذف کرد.

18

لیزر دیود

این نوع از لیزر برای افرادی که پوست تیره دارند کارایی بسیار زیادی دارد. البته از این نوع لیزر می‌توان برای تمامی انواع دیگر پوست نیز استفاده کرد. لیزر دیود در مقایسه با سایر انواع لیزر، کارآیی کمتری در حذف موهای ریز و روشن دارد. سرعت تکرار آن خیلی بالا است و امکان پوشش دادن نواحی وسیعی از بدن در زمان‌های کوتاه‌تر وجود خواهد داشت.

downaload

مزایا دستگاه دیود

 • لیزر دیود از طول موج بلندتری نسبت به سایر انواع لیزر برخوردار است و به همین دلیل در افرادی که رنگ پوست تیره دارند، می‌توان نتایج بهتری با این نوع از لیزر به دست آورد.
 • ایمنی و قدرت نفوذ این نوع از لیزر به عمق پوست بیشتر از انواع دیگر لیزر است.
 • با استفاده از لیزر دیود، امکان انجام عمل لیزر بر روی نواحی وسیعی از بدن در عرض زمان کوتاه‌تری وجود دارد.
 • اندازه نقاط هدف در این نوع از لیزر کوچک‌تر است و بنابراین زمان انجام عمل، طولانی‌تر خواهد بود.

تأثیر نوع رنگ پوست و مو بر روی عملکرد روش لیزر


اگرچه از نظر تئوریک، با تقبل هزینه لیزر زیر بغل ، عمل لیزر را می‌توان تقریباً بر روی تمامی انواع رنگ‌های پوست و تمام انواع مو انجام داد، اما در عمل، رنگ مو مهم‌ترین عامل در موفقیت عمل لیزر است. برای مثال عمل لیزر برای حذف موهای زائد بیشترین کارآیی را در افرادی که پوست روشن و موی تیره دارند، خواهد داشت. زیرا پرتو لیزر در اصل بر روی رنگدانه موجود در مو (ملانین) اثر می‌گذارد.

به طور کلی لیزر کارآیی خوبی برای موهای روشن، موهای قرمز و جوگندمی، موهای سفید و موهای ریز و ظریف از هر رنگی که باشند، ندارد. اما با پیشرفت‌هایی که اخیراً در زمینه فناوری لیزر حاصل شده است، امکان حذف موهای زائد با لیزر برای افرادی که رنگ پوست تیره دارند نیز فراهم شده است.

تفاوت لیزر با الکترولیز


تا قبل از معرفی روش لیزر، عمل الکترولیز یکی از معدود روش‌های عمل زیبایی برای حذف دائمی موهای زائد و یا کاهش رشد آنها شناخته می‌شد. در حال حاضر نیز هر چند استفاده از روش الکترولیز به خاطر ناراحتی و دردناک بودن آن تا حدودی کاهش پیدا کرده است، اما هنوز هم یکی از روش‌های کارآمد و مؤثر برای حذف موهای زائد به ویژه موهایی که رنگ روشن، قرمز، بلوند و جوگندمی دارند و عمل لیزر در حذف آنها تأثیر چندانی ندارد، شناخته می‌شود.

هزینه لیزر موهای زائد


برای تضمین کارآیی و موفقیت عمل لیزر از بین بردن موهای زاید لازم است یک سری اقدامات و درمان‌های ضروری نیز انجام شود. دقت کنيد که برای انجام عمل لیزر، هیچ گونه راه میان‌بُری وجود ندارد و همه چیز باید به طور کامل و دقیق انجام شود. با تقبل قیمت لیزر موهای زائد  در هر جلسه درمانی مقدار قابل توجهی از موهای زائد حذف می‌شود تا در نهایت، پوست ناحیه مورد عمل به طور کامل لطیف و عاری از موهای زائد بشود. بنابراین تعیین هزینه لیزر موهای زائد بطور دقیق منوط به بررسی همه اقدامات لازم برای تکمیل فرایند درمان و پس از درمان می‌باشد.

دکترجعفری پور، بهترین روش‌های رفع موهای زائد را به شما ارائه می‌کند. توصیه می‌شود که در یک جلسه مشاوره اولیه با اقدامات و تدارکات اختصاصی که دکتر برای هر یک از بیمارانمان در نظر گرفته می‌گیرد، آشنا شوید. برای پرداخت هزینه‌های عمل نیز گزینه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید گزینه متناسب با وضعیت خود را انتخاب کنید و به این ترتیب رفع موهای زائد با لیزر را به راحتی و با هزینه‌ای کاملاً مقرون به صرفه انجام دهید.


.

مطب : ایران - اصفهان - خیابان توحید- چهارراه پلیس- مجتمع ماکان 3 طبقه4- واحد 19

تلفن: 36266851-031

تلگرام 0098-9130148085

email : info@drjafaripour.com
.

تمام حقوق سایت برای دکتر جعفری پور محفوظ است

پرسش و پاسخ