جراحی بینی | عمل بینی | جراحی زیبایی

استفاده از عینک پس از جراحی زیبایی بینی
12
بعد از جراحی بینی به مدت یک ماه استخوانهای بینی نرم است و هرگونه فشار روی استخوانهای بینی می تواند به تغییرشکل آنها منجر می شود.به همین علت بهتراست به مدت حداقل یک ماه از هرگونه عینک طبی یا آفتابی استفاده نشود.
البته هفته اول بعد از جراحی،به علت وجود گچ بینی،فرد می تواند از عینک طبی استفاده کند اما بعد از هفته اول که گچ برداشته می شود تا سه هفته بعدی نباید ازعینک استفاده کرد. در این مدت فرد می تواند از لنزهای طبی استفاده نماید.
اگر بیمار دارای چشمهای بسیار ضعیف باشد که استفاده از عینک برایش الزامی باشد می تواند پس از برداشتن گچ با زدن یک قطعه چسب از وسط عینک به پیشانی سنگینی عینک را از روی بینی بردارد و به راحتی از عینک خود توسط یک قطعه چسب استفاده نماید.
بعد از چهار هفته می توان عینک روی بینی قرار داد اما باید توجه داشته باشید بیمار از فرم های عینک فوق العاده سبک استفاده نماید و کم کم از عینک های آفتابی و فرم سنگین استفاده کند تا روی بینی جای عینک بوجود نیاید.
در برخی بیماران این سوال پیش آمده که آیا قبل از عمل بینی عمل لیزیک چشم انجام شود یا بعد از آن ؟ در جواب باید گفت فرقی از لحاظ کاری برای پزشک ندارد اما بهتر است که سه ماه بین این دو عمل فاصله باشد تا مشکلی ایجاد نگردد.
دکترمسعودجعفری پور
فلوی فوق تخصص جراحی پلاستیک بینی و صورت

هزینه عمل بینی  ،  انحراف بینی  ، ورم بعد از عمل بینی ، عمل بینی گوشتی ، مراحل عمل بینی


.

پرسش و پاسخ