جراحی بینی | عمل بینی | جراحی زیبایی

glases

تمام افرادی که تحت عمل جراحی بینی یا عمل زیبایی بینی (رینوپلاستی) قرار گرفته‌اند یا بینی‌شان در اثر آسیب دیدگی شکسته است، می‌دانند که تحمیل فشار بر روی بینی، به ویژه فشار مربوط به وزن عینک طبی یا عینک آفتابی باعث چه حساسیت و درد طاقت‌فرسایی خواهد شد. پزشکان نیز بارها تاکید کرده‌اند که عینک زدن در دوران بهبود پس از هر نوع جراحی بینی یا آسیب دیدگی آن ممنوع است. مشکل اینجا است که برخی بیماران بدون عینک نمی‌توانند کاری انجام دهند یا این که چشم‌هایشان بسیار حساس است و بدون عینک آفتابی نمی‌توانند رانندگی کنند.

عینک و اسپلینت بینی


 پرسش مشترک اکثر بیماران این است که چه مدت پس از رینوپلاستی می‌توان عینک زد؟ پاسخ این پرسش بستگی به نوع تغییراتی دارد که در عمل ایجاد شده است. چون در طول عمل استخوان‌های بینی شکسته می‌شود، اگر هر ضربه‌ای به کنار بینی وارد شود، منجر به جابجا شدن استخوان‌ها خواهد شد. بیمارانی که نگران عینک زدن پس از جراحی بینی هستند، باید بدانند که در هفته نخست پس از جراحی که اسپلینت روی بینی وجود دارد، می‌توانند با خیال راحت عینک بزنند. بنابراین عینک زدن در این مدت هیچ اثر منفی بر بینی ندارد.

عینک و چسب بینی

glases1

پس از باز کردن اسپلینت، چسب بینی روی بینی زده می‌شود. چون عینک زدن روی بینی چسب زده منجر به جابجایی استخوان‌های جانبی بینی می‌شود، بهتر است که بیمار در این مدت عینک نزد. اگر عینک زدن ضروری باشد، بیمار می‌تواند به جای عینک از لنز استفاده کند، در غیر این صورت بخش میانی عینک را باید با چسب به وسط پیشانی متصل کرد تا به بینی فشاری وارد نشود. همچنین بهتر است فریم عینک سبک باشد تا فشار کمتری به بینی وارد شود.

عینک با فریم سبک

glases2

بیمار پس از یک ماه می‌تواند عینک بزند، البته بهتر است عینک سبک باشد تا فشار شدیدی به بینی وارد نشود.

جراحی لیزیک

glases3

یکی از پرسش‌های بیماران رینوپلاستی این است که اگر لازم باشد جراحی لیزیک انجام دهند، کدام جراحی را باید اول انجام داد، لیزیک یا رینوپلاستی؟ در پاسخ باید گفت که اگر اول چشم‌ها عمل شود، یک ماه بعد می‌توان جراحی بینی را انجام داد. بنابراین بافت‌های چشم حین جراحی بینی هیچ آسیبی نمی‌بیند و بیمار می‌تواند دوره نقاهت پس از رینوپلاستی را بدون عینک زدن در آرامش سپری کند.


.

مطب : ایران - اصفهان - خیابان توحید- چهارراه پلیس- مجتمع ماکان 3 طبقه4- واحد 19

تلفن: 36266851-031

تلگرام 0098-9130148085

email : info@drjafaripour.com
.

تمام حقوق سایت برای دکتر جعفری پور محفوظ است

پرسش و پاسخ